SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Turuncu-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, İstanbul’a gelen İtalyan antrenör Caprara’nın, Eczacıbaşı Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve yöneticilerle tanıştığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Caprara, Eczacıbaşı Kulübü’nün her türlü imkana sahip tesislerinin bulunduğunu ve uzman bir ekiple çalışacağını ifade ederek, “Eczacıbaşı’nın, yaklaşık 50 yıldır istikrarlı bir şekilde spora kesintisiz hizmet etmesiyle, yalnız Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyük kulüplerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Böyle önemli bir kulüpte çalışacak olmaktan onur duyuyorum” dedi.

İtalyan teknik adam, yeni sezonla ilgili de “Türkiye ve Avrupa liglerinde final oynayacak çok güçlü oyunculara sahibiz. Hedeflerimizi gerçekleştirebilecek bir takım olduğumuza inanıyorum. Benim kariyerim için de Eczacıbaşı VitrA ve İstanbul’un çok önemli bir yeri olacağını düşünüyorum. Sezonu dört gözle bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Eczacıbaşı Kulübü Şube Sorumlusu Sacit Basmacı da “Doğru bir seçim yaptığımızı düşünüyoruz. Giovanni Caprara yönetiminde, başarılı ve kariyerli oyunculardan kurulu bir takım oluşturduk. Hep birlikte güzel bir sezon geçireceğimize inanıyoruz” değerlendirmesini yaptı.