SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Hakkı Yeten Altyapı tesislerine kavuştu. Başkan Fikret Orman ile yöneticiler ve futbolcuların katıldığı açılış töreni ile hizmete giren tesis, siyah-beyazlı kulübün geleceğini kurmak için çalışacak.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Orman “Beşiktaş tarihinde büyük emekleri olan Hakkı Yeten'in adını taşıyan tesisimizin açılışını yapmak için hep birlikteyiz. Hakkı Yeten, sadece camiamız için değil Türk sporu için çok değerli bir isimdi. Beşiktaşlılık duruşunun ne olduğunu ortaya koyan insanlardan biriydi. Onun ismiyle anılacak bu tesis açmaktan dolayı gururluyum” dedi.

Yeni yapılacak tesislerde de benzer uygulamaya gideceklerini belirten Orman “Kulübümüzün tarihinde önemli yerleri olan isimleri yaşatmaya yeni tesislerimize isimlerine vererek devam edeceğiz. Bundan sonra ilk yapacağımız tesise Şeref Bey'in adını vereceğiz” şeklinde konuştu.

Orman, konuşmasının sonunda Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’ya da geçmiş olsun mesajlarını iletti.

Bu arada tesisin 1800 m2 kapalı alanı kurulmuş, 40 sporcunun konaklayabileceği kapasiteye sahip, içinde sağlık merkezi, çamaşırhane, mutfak, yemekhane, ofis ve toplantı odaları, sauna, buhar odası, güvenlik kontrol merkezi, kadın ve erkek hakem soyunma odaları ve teknik ekip maç izleme salonu gibi özelliklere sahip olduğu açıklandı.

Yayınlanma Tarihi:18:10,