SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da yerli harekatı

Erkan Zengin konusunda Eskişehirspor ile temaslarını hızlandıran bordo-mavililerin listesinde Okay Yokuşlu, Şener Özbayraklı ve Orhan Gülle var.

Güncellenme: 07:33, 22/05/2014
Trabzonspor’da yerli harekatı

AMKSPOR

Forbet hattına mutlaka yıldız bir forvet oyuncu alacak olan Trabzonspor, Gomis ve Cardozo gibi önemli isimlerle görüşmelerine devam ederken, bir yandan da gözünü yurt içi piyasasına çevirdi. Eskişehirsporlu Erkan Zengin konusunda temaslarına devam eden bordo-mavililerin listesinde başka oyuncular daha var.

2 sezondur gündeme gelen Gaziantepsporlu Orhan Gülle'nin yanı sıra takipte Bursaspor'un başarılı sağ beki Şener Özbayraklı ve Kayserispor'un orta sahası Okay Yokuşlu var. Bu 3 ismin de ortak noktası genç olması. Şener 24, Orhan 22, Okay ise henüz 20 yaşında.

YAŞLI ALINMAYACAK

Trabzonspor Yönetimi 2-3 haftalık süreç içerisinde bu oyuncuların işini bitirmeyi düşünüyor. Bordo-mavililer bundan sonra yerli futbolcu konusunda yaşlı isimleri almayı kesinlikle düşünmüyor. Yabancı transferinde ise maliyeti azaltmak için bonservisi elinde olanlara yöneliniyor.

3 YABANCI KALACAK

Fırtına’da yabancı futbolcuların durumu da belli olmaya başladı. Mevcut teknik direktör Hami Mandıralı, Bosingwa, Henrique ve Alex Bourceanu dışında diğer yabancıların gönderilmesini istedi. Yönetim de bu fikire katılıyor. Sol Bamba, Malouda, Colman ve Janko kesinlikle bordo-mavili formayı artık giymeyecek. Teklif gelmesi durumunda Adrian ile Celutska da kesin olarak satılacak. Kısacası yeni sezonda bordo-mavili takımındaki yabancı oyuncular farklı olacak.