SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool'un patronu Brendan Rodgers, 33 yaşındaki orta saha oyuncusu Steven Gerrard'ın İngiltere Milli Takımı’ndaki geleceğiyle ilgili kararı Dünya Kupası'nın ardından alacağı kanaatinde.

Mayıs sonu 34 yaşına girecek olan deneyimli orta saha oyuncusunun bu sezon sergilediği futbolun hem kulüp hem de milli takım düzeyinde üst düzey olması, Gerrard'ın kariyerine devam etme kararı alma olasılığını da güçlü tutarken, Rodgers deneyimli futbolcunun Dünya Kupası'nda göstereceği performansın geleceği için belirleyici olacağına inanıyor.

Liverpool menajeri takımın kaptanı için, “Gerçekten hem kulüp hem de milli takımla başa çıkabiliyor ancak turnuva sonrasında alacağı karara saygı duymalıyız.” dedi.

Dünya Kupası'nda Gerrard'ın performansının üst düzeyde olacağına inanan Rodgers, Gerrard'ın tavsiye istemesi durumunda turnuva boyunca ona yardımcı olacağını söyledi.

Gerrard'a övgüler yağdıran deneyimli teknik adam, “İki yıl önce Liverpool'a geldiğim zaman ona kariyerini sonlandırmamasını söyledim. Zamanla o pozisyonda neler yaptığını gösterdi. Takım onun çevresine kuruldu. O gerçekten çok zeki bir oyuncu. Şu an markaj oyuncusu olmasına rağmen bizim bütün ataklarımız onunla başlıyor. Bu sezon gerçekten muhteşemdi. Eminim ki Gerrard gelecek sezon daha güçlü olacak.” ifadelerini kullandı.