SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kafkas bu cezayı hak etmedi”

Kardemir Karabükspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Ahmet Gölbek, teknik direktör Tolunay Kafkas'ın aldığı cezayla ilgili "Kafkas bu cezayı hak etmedi. Verilen ceza hiç hoş olmadı. Bu sezon hakemler formsuzdu" dedi.

Güncellenme: 19:23, 22/05/2014
“Kafkas bu cezayı hak etmedi”

Gölbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin son haftasında Sivasspor ile sahalarında oynadıkları maçta, teknik direktörleri Kafkas’ın bir pozisyona itiraz ettiğini ve bu duruma yan hakemin çok hassasiyet gösterdiğini söyledi.

Kafkas’ın ne bir hakaretinin, ne de bir küfrünün olmadığını, sadece pozisyona itiraz ettiğini anlatan Gölbek, “Bir çok maçımızda olduğu gibi ligin son maçında da haksızlığa uğradığımız bir pozisyonda Tolunay Kafkas, yedek kulübemiz ve taraftarlarımız tepki gösterdi. Kafkas, hemen önünde olan yan hakeme haksızlığı anlatmaya çalıştığı bir sırada maçın hakemi tribüne göndererek, cezalandırdı. Kafkas maçı tribünden takip etmek zorunda kaldı” diye konuştu.

Kafkas’a Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından ceza verildiğini belirten Gölbek, şunları söyledi:

“Hocamıza müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle bir resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 13 bin lira para cezası verildi. Kafkas bu cezayı hak etmedi. Verilen ceza hiç hoş olmadı. Bu sezon hakemler formsuzdu.”

Gölbek, yeni sezonda bu sorunların yaşanmamasını temenni ettiklerini kaydetti.

Kafkas, ligdeki Sivasspor maçında müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle ceza almıştı.