SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Aziz Yıldırım’ın Stoch kararı!

Akşam yazarı Alaattin Metin, dün düzenlenen imza törenin ardından Aziz Yıldırım ve kurmaylarının transfer hakkında görüşmelerini anlattı.

Güncellenme: 12:24, 22/05/2014
İşte Aziz Yıldırım’ın Stoch kararı!

Fenerbahçe TV Genel Müdürü İhsan Topaloğlu’nun odasında Can Bartu ile sohbet ederken, içeriye Ersun Yanal girdi…

Tebrik faslından sonra Bartu, Yanal’a “Nereli olduğunu” sordu. İzmirli olduğunu öğrenince “Küçükken hangi takımı tuttuğunu merak etti. Yanal, “Ailece Fenerbahçeli olduğunu, altı yaşından beri Fenerbahçe’nin maçlarını izlediğini” anlattı.

İŞTE AMRABAT’IN YENİ TAKIMI / TIKLAYINIZ

İmza töreninden sonra İzmir’e giderek, babası Ural bey ile annesi Barhiye hanımın elini öpeceğini söyledi. Bilmeyenlere anlatayım. Ersun Yanal Fenerbahçeli ama, babası ondan daha koyu Fenerbahçeli… Geçen sene oğlunun sevdiği kulübe gittiğini öğrenince hayatının en mutlu gününü yaşamış…

Şimdi size basın toplantısında konuşulmayan, dünün perde arkasını anlatayım:

Başkan Aziz Yıldırım’ın gazetecileri şaşırtan “Hoca, Diego ile yönetim mi anlaştı, sizin haberiniz yok mu” sorununu detayı şöyle;

Hani herkez, Ersun Yanal ile anlaşılacak mı, anlaşılmayacak mı tartışmalarının yapıldığı iki hafta önce meğer hoca işi bitmiş. Başkan Yanal'a “Diago’yu sormuş… İster misin?” demiş. O da yarım saat izin istemiş… Futbolcu için değil, bu sorunun “Gelecek sene de sen takımın başındasın” mesajından heyecanlanmış. Onbeş dakika sonra da başkanı arayarak “Hemen, teşekkür ederim” demiş…

TRABZONSPOR’DA ONUR KIVRAK ŞOKU / TIKLAYINIZ

Ayrıca bir gercek daha var. O da Fenerbahçe Diego’u sezon ortasında Wolfsburg’da oynarken, Atletico Madrid’e kıralık gitmeden önce da almak istemiş. Bir gün ile kaçırmış… Aldığı para da şöyleymiş; 2.5 milyon euroyu Wolsburg, kalan 2.5 milyon euroyu da Atletico Madrit veriyormuş. Yanı değeri 5 milyon euro… Bonservis bedeli de yok.

Kulup KAP’a görüşmelerin devam ettiğini bildirdi. Ne zaman sonuçlanır! Benim bildiğim Aziz Yıldırım, inatçıdır. Kafasına koyduğunu yapar. Futbolcunun maçları bittikten sonra iş resmiyete dökülür. Resimler çekilip, Fenerbahçe forması giydirilir. Haziran sonunda da Türkiye’ye gelir.

Eto’o’dan açılmışken; gelelim yabancı transferine; Başkan Aziz Yıldırım “Yalan yanlış yabancı transfer yazılmasından” rahatsız..

Şöyle anlattı:

“Seneye Diego var 1. Alves oynayacak. Alves oynar 2. Kuyt 3, Sow 4, Webo 5. Meireles’i daha söylemedik. Kanat oyuncuya ihtiyacımız olsa Stoch’u geri alırız… Bizim bu saatten sonra yabancıya değil, yerliye ihtiyacımız var..”

Bu arada Sow gündeme geldi. 15 milyon euro verildiği söylendi. Başkan, “Kulübe gelen bir teklif yok. Bu menajerlik kızıştırması… Bu parayı veren varsa veririz” dedi.

Başkan da, Yanal da çok neşeliydi. Hatta başkan yöneticilerle oturarak 3 saat sohbet etti… İşin özü şu;

Başkan hocaya güveniyor. Ne demişti! Sözleşmesi bitiği vakit Mayıs sonunda anlaşmayı imzalarız… Öyle de oldu. Futbolculara da güveniyor. Hepsi karakterli oyuncular, Diego ve alacağımız bir yerli oyuncu ile gelecek sene de şampiyon oluruz” diyor.

Akşam

FRANCK RIBERY’DEN ŞOKE EDEN KARAR!

 

BALOTELLI’YE İTALYA KAMPINDA ŞOK

 

MESSİ: BU SEFER FARKLI OLACAK

 

LUIS FIGO: İSPANYA ŞAMPİYON OLAMAZ

 

NEYMAR: O BİR KRAL VE BEN SADECE BİR ÇOCUĞUM

 

NEUER VE LAHM’DAN İYİ HABER

 

PORTEKİZ’İN BREZİLYA KAFİLESİNDE SÜPER LİG’DEN ÜÇ İSİM

 

YUNANİSTAN’IN KESİN KADROSU AÇIKLANDI

Yayınlanma Tarihi:09:35,