SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de 2013-2014 sezonunu 45 puanla 9. sırada bitiren Gençlerbirliği’nde gündem yabancı planı.

Gençlerbirliği, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 2014-2015 sezonu için yabancı futbolcu kontenjanını “5+3” şeklinde belirlemesiyle, yeniden oyuncu planlamasına gitmek zorunda kalacak kulüplerin arasında yer alıyor.

Kadrosunda 9 yabancı futbolcu bulunan başkent kulübünde sözleşmesi sona eren Kulusic, Zec ve Gosso ile tekrar mukavele yapılması durumunda bu sayı 12’ye yükselecek.

Kırmızı-siyahlı takımda yabancı futbolcular Smiljanic, Stancu, Dahlin, Radkov, Petrovic, Tomic ve Tosic’in sözleşmeleri devam ediyor.

Kiralandıkları kulüplerden geri dönecek golcü oyuncular Ekigho (Samsunspor) ve Lekic’in (Sporting Gijon) de bonservisi Gençlerbirliği’nde bulunuyor.

Başkent ekibinde Kulusic, Zec ve Gosso’nun sözleşmesi sona ererken, bu futbolcuların takıma sağladıkları katkı ile yabancı kontenjanı sıkıntısı yeniden mukavele yapılıp yapılmaması noktasında kafaları karıştırıyor.

Ekigho ve Lekic’in kadroda düşünülmemesi halinde, Stancu’nun yokluğunda bu sezon oluşan forvet sıkıntısını tekrar yaşamamak için Rumen golcüye alternatif bir ismin de takıma kazandırılması bekleniyor.

Teknik direktör Mehmet Özdilek ile bir araya gelecek olan yönetim, yabancı futbolcu planını belirledikten sonra gerekli adımları atacak.

Gençlerbirliği’nde yabancı oyuncularla ilgili son durum şöyle:

Sözleşmesi devam edenler: Smiljanic (Sırbistan), Stancu (Romanya), Dahlin (İsveç), Radkov (Belarus), Petrovic (Sırbistan), Tomic (Sırbistan), Tosic (Sırbistan)

Kiralık dönecekler: Ekigho (Nijerya), Lekic (Sırbistan)

Sözleşmesi bitenler: Kulusic (Hırvatistan), Zec (Bosna Hersek), Gosso (Fildişi Sahili)