SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile sözleşmesi sona eren Didier Drogba, Brezilya’da düzenlenecek FIFA Dünya Kupası’nda başarılı bir sonuç alarak milli takım kariyerini sona erdirmeyi planlıyor.

Fildişi Sahili basınına konuşan Drogba, FIFA Dünya Kupası’na daha önce iki kez katılmasına rağmen grup aşamasında elenen milli takımının Brezilya’daki turnuvada önemli başarılar elde edebileceğine inandığını söyledi.

Fildişi Sahili’nin 2006’da düzenlenen Dünya Kupası’nda Arjantin ve Hollanda, 2010’da ise Brezilya ve Portekiz’in ardından grubunu 3. bitirerek elendiğini hatırlatan Drogba, “Önceki turnuvalarda rakiplerimiz gerçekten de çok zorluydu” dedi.

Kolombiya, Yunanistan ve Japonya ile C Grubu’nda yer alan Fildişi Sahili’nin Dünya Kupası tecrübesinin arttığını belirten Drogba, “Brezilya’da iyi sonuçlar alarak ilk turu geçmemiz için önümüzde gerçekten büyük bir şans bulunuyor” değerlendirmesinde bulundu.

Didier Drogba, milli takım kariyerini Brezilya’daki Dünya Kupası’nda başarılı yakalayarak noktalamak istediğini de ifade etti. Fildişi Sahili futbolcu, 99 milli maçta 63 kez fileleri sarsmıştı.

RONALDINHO EVİNİ KİRALIYOR

Lahm: Ronaldo kariyerinin zirvesinde

Lars Bender Dünya Kupası’nda yok

Yayınlanma Tarihi:17:25,