SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu yıl 26’ncı kez düzenlenecek Boğaziçi Kıtalararası Yarışları’na yerli ve yabancı yüzücülerin ilgisinin yüksek olduğu bildirildi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nden yapılan açıklamada, 20 Temmuz 2014 tarihinde düzenlenecek olan 26. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları için kayıt süresi henüz dolmadan, kısıtlı katılımcı sayısına ulaşıldığı belirtilerek, “Bu yıl bin 700’e yakın Türk yüzücü adayı ve 50 ayrı ülkeden başvuru yapan 800’ü aşkın yabancı yüzücü adayı olmak üzere toplam 2500’ü aşkın başvuru yapıldı” denildi.

Yüzücü güvenliğinin ön planda tutulması nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana illerinde seçmeler yapılacağı belirtilirken, İstanbul seçmelerinin 24-25 Mayıs tarihlerinde Türkiye Yüzme Federasyonu Olimpik Yüzme Havuzu’nda, Ankara seçmelerinin 1 Haziran tarihinde Anıttepe 100. Yıl Yüzme Havuzu’nda, Adana seçmelerinin 8 Haziran tarihinde Özdemir Sabancı Kapalı Yüzme Havuzu’nda, İzmir seçmelerinin de 15 Haziran tarihinde Atatürk Yüzme Tesisleri’nde gerçekleştirileceği duyuruldu.