SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, UEFA’nın başlattığı disiplin soruşturmasına ilişkin, “Kararlarla ilgili bilgileri alıyoruz. Hukukçularımızla çalışma içindeyiz” dedi.

Hoşcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam öğrenilen olayla ilgili yönetim kurulu ve hukukçular çalışma başlattıklarını söyledi.

Eskişehirspor’la ilgili karar konusunda bilgiler aldıklarını ifade eden Hoşcan, “Bu, 3 Temmuz sürecinde yaşanan olaylardan dolayı çok kapsamlı bir çalışma. Eskişehirspor’un da bu sene UEFA’ya katılması sebebiyle bize böyle bir yazı gelmiştir” diye konuştu.

Konuyla ilgili başlatılan çalışmanın başkanlığından yürütüldüğünü kaydeden Hoşcan, kulübün, şike olaylarıyla ilgili soruşturmalarda müdahil olmadığını ve herhangi bir ceza almadığının kamuoyunca da bilindiğini vurguladı.

UEFA, Eskişehirspor ve Sivasspor’a soruşturma açtığını duyurmuş, soruşturmaların, UEFA Avrupa Ligi düzenlemeleri çerçevesinde, UEFA organizasyonlarında oynama hakkı kapsamında ele alındığını belirtmişti. İki kulübe açılan soruşturmalar kapsamında gerçekleştirilecek duruşmaların, UEFA’nın yargı organı tarafından 2-3 Haziran’da, İsviçre’nin Nyon kentinde gerçekleştirileceği bildirilmişti.

Yayınlanma Tarihi:15:17,