SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Stat değil cehennem yapıyorlar!

Stada kurulacak özel bir sistemle anlık desibel şiddeti ölçülecek. Tribünlerdeki tezahüratlar arttıkça çatıdaki şeffaf paneller kırmızıya dönüşecek ve ‘cehennem’ ambiyansı oluşturulacak.

Güncellenme: 09:28, 21/05/2014
Stat değil cehennem yapıyorlar!

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

Vodafone Arena ile maddi olarak rahatlamak isteyen Beşiktaş stat içi ambiyans açısından da benzeri yapılmamış bir sistem üzerinde çalışıyor. Stadın şeffaf olarak tasarlanan çatısının gerçek zamanlı olarak renk değiştirebilir olması planlanıyor. Buna göre, stada yerleştirilecek elektronik-eko sistemle o anki desibel şiddeti otomatik olarak ölçülecek ve yüksek seviyelerde daha koyu bir kırmızı ışık çatıyı kaplayacak.

ARENA’DAN SON GÖRÜNTÜLER / TIKLAYINIZ

İnönü Stadı'nda tezahüratları ile fark yaratan, birçok Avrupa devine sahayı dar eden, 2007'deki 2-1'lik Liverpool galibiyetinde 132 desibel ile dünyanın en gürültülü taraftarı unvanı kazanan siyah-beyazlı futbolseverler bu yeni sistemle etkisini katlayacak. Yaratılacak ses gücü stat ambiyansını ve rakibe baskıyı da doğrudan etkileyecek. Tezahüratlarla şeffaftan kırmızıya dönecek çatıdaki ışıklandırma tribünlerin de rengini değiştirecek, statta ‘cehennem' havası estirilecek.

BILIC KRİZ ÇIKARDI / TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:07:23,