SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SportAccord Kongresi’ne evsahibi olmaya aday üç kentin temsilcileriyle resmi temaslarının tamamlandığı açıklandı.

Uluslararası Spor Federasyonları Birliği’nin (SportAccord) yaptığı açıklamada, 12’ncisi bu yıl Antalya Belek’te düzenlenen kongrede aday belirlenen Abu Dabi (Birleşik Arap Emirlikleri), Durban (Güney Afrika) ve Soçi (Rusya) kentlerinin temsilcileriyle resmi görüşmelerin tamamlandığı belirtildi.

Bu kentlerin dışında 2014 FIFA Dünya Kupası’na ve 2014 Yaz Olimpiyat Oyunları’na evsahipliği yapacak Brezilya’da birçok kentin, gelecek yıl düzenlenecek organizasyona evsahipliği yapmak istediği ve görüşmelerin devam ettiği ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SportAccord Başkanı Maruis Vizer, organizasyonun boyutunu daha da büyütmeyi istediklerini ve sonraki kongrelerde üye, şirket ve görevli sayısının artmasını hedeflediklerini belirtti. Vizer, uluslararası spor federasyonu başkanları ve üyelerinin yer aldığı kongreye ulusal federasyon ve olimpiyat komitesi üyelerinin de katılımını amaçladıklarını vurguladı.

SportAccord yöneticisi Nis Hat de 2015’te düzenlenecek kongreye birçok kentten talep gelmesinden memnuniyet duyduklarını ve yakın zamanda organizasyonun düzenleneceği yerin belli olacağını ifade etti.