SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Türkiye-Balkanlar Gençlik Köprüsü Programı” çerçevesinde ülkelerini temsilen Türkiye’ye gelen gençlerle kahvaltıda bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Kılıç, bakanlıktaki buluşmada Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Bosna-Hersek ve Bulgaristan’dan gelen 35 genci konuk etti.

Kılıç, Türkiye’nin gençlik ve spor vizyonunun ele alındığı kahvaltıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gençlik ve spor vizyonu içinde Balkanlar’ın önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Türkiye’yi yasa boğan Soma’daki maden faciası ve Bosna-Hersek’te yaşanan sel felaketine de değinen Kılıç, hem Türkiye’nin hem de Bosna-Hersek’in zor günler geçirdiğini belirterek, “Soma’daki facia ve Bosna-Hersek’teki sel felaketi nedeniyle geçen hafta hepimiz için çok zor geçti. Acılarımızı en kısa sürede saracağız ama unutmayacağız” ifadesini kullandı.

Kılıç, gençlere ikili ilişkilerinde yüz yüze iletişim kurmalarını tavsiye ederek, “Facebook, Twitter gibi sosyal mecralar yerine eskiden olduğu gibi yine yüz yüze iletişim kuralım. Bu tarz bir iletişim hem daha sağlıklı hem daha kalıcı olur” önerisinde bulundu.

Konuşmasının ardından Bakan Kılıç, gençlere çeşitli hediyeler verdi.