SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sadi Kemal YAŞAR / AMKSPOR

Fenerbahçe'nin Portekizli yıldızı Raul Meireles saha içinde ve dışındaki sempatik tavırlarıyla taraftarların hayranlığını kazanıyor. Geçtiğimiz sezon Ankara'da kazanılan Türkiye Kupası'ndan sonra otobüste ‘Ankara'nın Bağları' şarkısını söyleyerek büyük bir ilgi gören tecrübeli futbolcu bu sezon da şampiyonluk gecesinde ‘Tavukları Pişirmişem' şarkısında göbek atarak dikkat çekmişti.

MARKAJA ALDILAR

Takımın iki tecrübeli ismi Selçuk Şahin ile Volkan Demirel, soyunma odasında Raul Meireles'i markaja alarak Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası öncesinde ilginç bir istekte bulundular. Selçuk Şahin, Türk müziğine tutkusuyla bilinen arkadaşına, ‘Burada oynadığın gibi Brezilya'da da oynamalısın. Eğer bir gol atarsan Ankara'nın Bağları'ndaki gibi göbek atmanı istiyoruz” dedi.

DÜNYA İZLEYECEK

Meireles de bu isteği olumlu karşıladı ve ‘Kesinlikle oynayacağım. Brezilya'da Samba kültürü var. Eğer gol atarsam, Ankara'nın Bağları'nı oynayarak Türkiye'nin de sesini duyuracağım. Gol atamazsam da kazandığımızda oynarım” cevabını verdi. Şimdi tüm gözler Dünya Kupası'na çevrildi. Fenerbahçeli futbolcu tüm dünyanın odaklandığı maçlarda sesimizi duyuracak.