SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de Chelsea’de sözleşmeleri biten üç yıldızdan John Terry yeni teklifi kabul ederken, Frank Lampard ve Ashley Cole’un gelecekleri belirsizliğini koruyordu. Ancak dün gelen bir haber sonrası Cole’un takımdan ayrılmasını kesinleştirdi.

Resmi twitter hesabından kulübe veda eden tecrübeli savunmacı “Menajerim ile birlikte gelecek sezonun planlarını yapıyoruz. Üzülerek söylemeliyim ki bu planların içinde Chelsea seçeneği yok” diyerek ayrılacağını teyit etti.

Kulübe teşekkür eden 33 yaşındaki sol bek “Birlikte iyi kötü birçok anı yaşadık. Birlikte çalışmama fırsat verdiği teknik ekip ve futbolcular için Chelsea’ye teşekkür ederim. Tam 8 yılımı geçirdiğim bu kulübü ve muhteşem taraftarını her zaman saygıyla anacağım” dedi. Cole’un önümüzdeki yıl İtalya Serie A takımlarından Inter Milan’a transfer olması bekleniyor.

Terry ile sözleşme yenileyen, Cole’u ise kaybeden Chelsea’nin bir diğer tecrübeli yıldızı Frank Lampard ile görüşmeler devam ediyor. Lampard’ın da Terry gibi kulüpte kalacağına kesin gözüyle bakılıyor.

CHELSEA’DE BÜYÜK KRİZ! / TIKLAYINIZ

COLE BIRAKTI / TIKLAYINIZ

 

Yayınlanma Tarihi:10:05,