SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Manchester City’nin Fildişi Sahilli yıldızı Yaya Toure, transfer döneminde takımdan ayrılmayı kafasına koydu. Takımın kaptanlığını yapan Toure, doğum gününü unutan kulübünü bağışlamayı düşünmüyor.

Yıldız futbolcu adına açıklamalarda bulunan menajeri Dimitry Seluk, Toure’nin çok kırgın olduğunu ve Manchester City yönetiminin bazı şeyleri para ile satın alamayacağını öğrenmesi gerektiğini söyledi.

Kulüp ile Toure arasındaki anlaşmazlığın öncelikle kontrat konusundan olduğunu söyleyen Seluk “Biz geçtiğimiz yıl yönetim ile oturup uzun süreli bir sözleşme imzalamak istedik. Ancak Manchester City, süreci sürekli askıya alarak bizi oyaladı. Sizi iki kez şampiyonluğa taşıyan bir futbolcuya biraz daha saygı göstermeniz gerekir” dedi.

Futbolcunun doğum gününü kutlamayan City yönetiminin saygısızca davrandığını ve Toure’nin kalbini kırdığını da sözlerine ekleyene Seluk “Toure’nin doğum gününde olanlar, kulübün Toure’ye değer vermediklerinin bir kanıtı. Kulüp ‘Onu çok seviyoruz ama unutmuşuz’ gibi bir açıklama yapabilir. Ancak Toure bu açıklamayı kabul etmiyor. Onun tek istediği bir “İyi ki doğdun” mesajıydı. Bunu bile çok gördüler” şeklinde konuştu.

 

TOURE KRİZİ! / TIKLAYINIZ

 

ŞAMPİYON MANCHESTER CITY / TIKAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:16:41,