SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’i çıldırtan futbolcu

A Milli Takım'da 2. ayrılık... Dün sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılan Semih Kaya'dan sonra bugün de Burak Yılmaz 'sakatım' diyerek kadrodan ayrıldı... Ancak Burak'ın ayrılışında ilginç detaylar var.

Güncellenme: 11:28, 20/05/2014
Fatih Terim’i çıldırtan futbolcu

A Milli Takımımız, 18 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) yapacağı kamp öncesinde biraraya geldi. Dün, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim önderliğinde Soma’ya giden milliler, yeniden Etiler’deki Le Meridien Hotel’e yerleşti.

FATİH TERİM’İ KIZDIRAN OLAY

Milli Takım’ın kaldığı otelde, 18 Mayıs Pazar akşamı bir kozmetik firması sponsorluğunda ‘Yılın Futbol Oscarları' ödül töreni düzenledi. Futbol Direktörü Fatih Terim ‘Milli Takımın kamp yaptığı otelde bu yapılır mı?’ diyerek olaya tepki gösterdi ve geceye katılmadı. Terim’in tepkisine rağmen Burak Yılmaz bu organizasyona katılınca Fatih Terim milli oyuncuya kızdı. Bu olaydan kısa bir süre sonra da Burak Yılmaz da ‘sakatım’ diyerek milli takım kampından ayrıldı… Burak'ın kamptan ayrılmasının nedeninin Fatih Terim ile arasında yaşanan diyalog olduğu iddia edildi.

Dün de gözündeki rahatsızlığın tedavisi devam eden Semih Kaya kadrodan çıkarılıp yerine Hakan Balta dahil edilmişti.

Hürriyet