SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vatan Gazetesi’nin haberine göre; Beşiktaş’ın genç futbolcusu Necip Uysal’ın sağ ayak bileğindeki kopuk bağ iğneyle tedavi edilecek! Bilindiği gibi 23 yaşındaki futbolcu siyah-beyazlıların ligin 32. haftasında Kasımpaşa ile oynadığı karşılaşmanın ilk yarısında sakatlanmış ve 25. dakikada oyundan çıkmak durumunda kalmıştı. Sahayı sedyeyle terk eden Necip’in çekilen MR’ında sağ ayak dış bilek yan bağının kopuk olduğu radyoloji uzmanları tarafından tespit edilmişti.

Bu teşhisin konulmasının ardından Necip’in ameliyat edileceği düşünülüyordu. Ancak kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık’ın Necip’e “Ameliyat olmana gerek yok. Ben seni iğneyle tedavi ederim” demesi herkesi şaşırttı.

ALMEIDA AYRILDIĞINI AÇIKLADI / TIKLAYINIZ

KOLTUK DEĞNEĞİ İLE GEZİYOR!

Eğer Necip bıçak altına yatsa operasyondan 4 hafta sonra idmanlara başlayacak, ikinci 4. haftanın sonunda ise maça çıkabilecek duruma gelecekti. Ancak Karanlık, futbolcuyu iğneyle tedavi olmaya ikna etti. Haftada 1 kez ayağına iğne yapılan Necip’in bacağında çizmeyi andıran ve alçı görevi gören özel bir bandaj bulunuyor. Koltuk değnekleriyle yürüyebilen Necip 8 hafta böyle gezecek.

VAART DEFTERİ KAPANDI / TIKLAYINIZ

İşin ilginç yanı ameliyat olsa 8 haftada iyileşecek olan oyuncuya daha uzun süreli olan ve bağ dikilmediği için sakatlığın nüksetme riskini yükselten bu tedavi yönteminin uygulanması.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:09:06,