SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’e Atletico çalımı!

19 Mayıs 2014

Atletico Madrid, La Liga’nın son haftasında Camp Nou’da Barcelona’yla 1-1 berabere kaldı ve şampiyonluğunu ilan etti. Bu şampiyonluğa sadece Atletico Madrid cephesi değil, tüm Türkiye de odaklanmıştı.

DİEGO SİMEONE RUHU

Atletico Madrid’in bu başarısının en büyük mimarı Diego Simeone’dir şüphesiz. Oyuncularıyla diyaloğu üst düzey. Okul takımını çalıştıran bir beden eğitimi öğretmeni gibi. Hakemlere bile nerede reaksiyon göstereceğini bilen Arjantinli teknik adam, futbolun aynı zamanda psikolojik bir savaş olduğunu anlattı bize. Gülerken aynı zamanda ağlayabilmesi de en büyük özelliği Diego Simeone’nin.

SANCHEZ ATTI, ATLETİCO TARİH YAZDI

Sanchez tarihi gol attı. Atletico Nou Camp’ta Godin’le tarihi baştan yazdı. Bu şampiyonluk Atletico Madrid’in hakkıydı. Barcelona eğer şampiyon olsaydı, La Liga’da El-Clasico kehanetini bir kez daha görecektik. Atletico Devler Ligi’nde zafere uzanır mı bilmem? Kupayı alırsa da şaşırmam ama… Tarih yazıldı, destan beklemede!

ARDA TURAN’IN GÖZYAŞLARI VE ÇAKAR’IN ÖZÜRÜ

Arda Turan’ın performansı ve takımının başarısı Türkiye’nin gurur kaynağı oldu. Eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar da yıllar önce Arda’ya haksızlık ettiğini söyledi.

İşte Ahmet Çakar’ın sözleri:

“Ne mutlu bana Arda lafı ağzıma tıktı. Yanıldığım için bir Türk vatandaşı olarak gurur duydum. Arda’dan binlerce kez özür dilerim. Arda Turan, Hakan Şükür’ü de geride bırakmıştır. Türk futbolunun en büyük efsanesi olmuştur.”

SÜPER LİG’E ATLETİCO ÇALIMI!

Cumartesi günü, Galatasaray ve Beşiktaş’ın Devler Ligi için son sınavı vardı saat 19.00’da… Atletico’nun şampiyonluğunu ilan ettiği maç da aynı saatte başlamıştı… Maç yayınını yapan işletmeler bu üç karşılaşmayı farklı operatörlerden verdiler; ancak Galatasaray ve Beşiktaş’ın maçından ziyade herkes Atletico Madrid’e ilgi gösterdi. Bundan şu sonucu çıkarıyoruz.

Johan Cruyff’un özlü sözüyle:

“Futbol basit bir oyundur, zor olan ise basit futbol oynamaktır.”

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek