SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Simeone’den Arda ve Costa açıklaması

Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone, UEFA Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili, "Şanslar eşit. Orta saha, finali belirleyen faktör olacak" dedi.

Güncellenme: 20:27, 19/05/2014
Simeone’den Arda ve Costa açıklaması

UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde, 24 Mayıs Cumartesi günü Lizbon’daki Luz Stadı’nda Real Madrid ile karşılaşacak olan Atletico Madrid’de, teknik direktör Simeone, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Vicente Calderon Stadı’nda gazetecilerin karşısına çıkan Simeone, “Real Madrid ile aynı şartlara sahibiz ve isteklerimiz aynı. Orta saha, finali belirleyen faktör olacak. Her iki takımın da yüzde 50 şansı var. Onların çok iyi futbolcuları var ama bizim de iyi futbolcularımız var. Onlar çok motive olmuş gözüküyor ve kupayı istiyor. Biz de kupayı istiyoruz” diye konuştu.

“Arda ve Costa’nın hafta sonuna hazır olmasını umuyorum”

Atletico Madrid’in artık rekabetçi ve büyüyen bir kulüp olduğunu ifade eden Diego Simeone, “La Liga şampiyonu olmanız, cumartesi günkü final maçını nasıl etkiler?” sorusunu, “Kazanmak, her zaman iyidir. Benim kriterlerime göre şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi finalini etkilemez. Bugünden itibaren sayfa çevirdik ve tekrardan finale hazırlanıyoruz” şeklinde yanıtladı.

İspanyol basınına göre finalde oynamayacağı iddia edilen Diego Costa’nın durumu ile ilgili kesin bir şey söylemek istemeyen Simeone, “Önemli bir maçta, önemli bir futbolcuya ihtiyacımız olduğu kesin ama henüz hafta başındayız. Bakalım kalan günler ne getirecek. Arda ve Costa’nın hafta sonuna hazır olmasını umuyorum. Eğer onlar olmazsa yerlerini kimlerin alacağına bakacağız” ifadesini kullandı.

“Transfer çalışmalarına başlayacağız”

Simeone ayrıca, final maçı sonrasında kulüp yönetimiyle, gelecek sezona ilişkin transfer çalışmalarına başlayacaklarını kaydetti.

Yerli ve yabancı basının yoğun ilgi gösterdiği basın toplantısının başındaki ses sorunu nedeniyle sinirlenen ve “5 dakika sonra döneceğim” diyerek salonu terk eden Arjantinli teknik adam, sorun giderildikten sonra geri döndü.

Basın toplantısının ardından yapılan antrenman basına açık tutuldu. Arda Turan ile Diego da Silva Costa, antrenmana katılmadı. Atletico Madrid, final maçı için 23 Mayıs Cuma sabahı Lizbon’a gidecek.