SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, kulübün resmi internet sitesinden görevi bırakacağını açıkladı.

“1 Haziran 2009’dan itibaren yürüttüğüm görevi üzülerek devam ettirmeme kararı almış bulunuyorum” ifadesini kullanan Türkmen, elinden geldiğince kulübü ve takımı yukarı çıkartmak için çaba harcadığını bildirdi.

Kulübün menfaatleri doğrultusunda görev değişikliğine ihtiyaç olduğunu düşündüğünü aktaran Türkmen, açıklamasına şöyle devam etti:

“Yapılacak kongrede bu kutsal görevi, Orduspor bayrağını daha yukarılara taşıyacak yeni başkana devretmeyi arzuluyorum. Göreve gelecek yeni ekibin oluşumunda Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere şehrimizin önde gelen iş adamlarına, siyasilerine büyük görevler düşmektedir. Orduspor, her zaman Ordu şehrinin en büyük markası olmuştur. Görevde kaldığım sürede bu markayı her zaman daha yukarılara taşımak için mücadele verdim. Yapılacak kongrede, bu markayı daha yukarılara taşıyacak yeni ekip mutlaka çıkacaktır.”

“ORDUSPOR’U SÜPER LİG’E TAŞIDIK”

Türkmen, görevi sırasında birçok başarıya imza attıklarına işaret ederek, görevi üstlendiği 2009’dan beri kulüple ilgili hayallerini camiayla paylaştığını vurguladı.

“İlk hedefim, 26 yıllık özlemi, hasreti bitirmek ve Orduspor’u hak ettiği Süper Lig’e çıkartmaktı” değerlendirmesinde bulunan Türkmen, şunları kaydetti:

“2 yıllık çalışmanın ardından ekibim ve oyuncularımızla 26 yıllık hasrete son verdik ve yıllarca ‘yapılamaz’ denileni yaparak, Orduspor’u Süper Lig’e taşıdık. Orduspor ile ilgili hayallerim hiçbir zaman küçük olmadı. Her zaman bu bayrağın daha yukarılarda dalgalanmasını istedim. Süper Lig’deki ilk yılımızda ligde kalmayı, ardından mor-beyaz renklerimizi Avrupa’ya taşımayı ve Süper Lig şampiyonluğu hedefledik.

İlk sezon işler istediğimiz gibi gitse de ikinci sezon arzuladığımız sonuçları alamadık ve lige veda ettik. Bu veda, Orduspor’a gönül veren taraftarlarımızı üzdüğü kadar beni de derinden üzmüş ve yaralamıştır ancak tüm olumsuzluklara rağmen vazgeçmedim ve ‘gider’ diyenlere inat, Orduspor’u yeniden Süper Lig’e taşımak için görevime devam ettim.”

– “Kan değişikliğine ihtiyaç var”

Türkmen, 5 yıldır görevini layıkıyla yapmaya çalıştığını belirtti.

3 yıl önce kulübe kazandırdıkları kadın basketbol takımının ilk sezonunda 2. Lig’de zirve mücadelesi verdiğine, ikinci sezonda 1. Lig’e yükseldiğine dikkati çeken Türkmen, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Basketbol takımımız bu sezon ise ligde ilk 8’e kalarak, Orduspor’un adını Avrupa’ya taşıma hakkı kazanmıştır. 5 yıllık görev süresinde futbol takımımız ise 2’si Süper Lig, 3’ü 1. Lig’de olmak üzere 5 sezonu geride bıraktı. Daima daha yukarıları hedeflediğim bu 5 yılda maddi ve manevi tek başıma büyük yükü taşımak zorunda kaldım. Kulübün hedefleri büyüdükçe, aynı doğrultuda maddi sorumlulukları ve yükü de bir o kadar arttı. Her kulübün olduğu gibi Orduspor’un da borcu bulunmaktadır. Ordu şehri ve göreve gelecek yeni yönetim, yılda 6-7 milyon TL’lik fon oluşturduğu takdirde hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Artık Orduspor’un önünün açılması ve bu bayrağın daha yukarılara taşınması için kan değişikliğine ihtiyaç olduğunu düşünerek görevimden ayrılıyorum.

Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek kongreyle bu bayrağı yeni ekibe devretmeyi arzuluyorum. 5 yıllık bu kutsal görevi elimden geldiğince layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Tüm Orduspor camiasına, büyük taraftarlarımıza, 5 yıllık sürede bizlere destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”