SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu ve A Milli Futbol Takımı heyeti, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenler için taziye ziyaretlerinde bulunmak üzere Soma’ya gitti. Soma’ya indikten sonra Madenciler Şehitliği’ne giden kafile burada madencilerin mezarlarına çiçek bıraktı, dualar okudu.

TÜRKİYE Milli Futbol Takımı, 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma’ya gelerek madencilerin ve halkın acısını paylaştı. Şehit madencilerin mezarlarına kırmızı beyaz karanfil bırakan bazı futbolcuların gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ve futbolcuları taşıyan özel uçak Akhisar Askeri Havaalanı’na indi. Heyet buradan özel otobüsle Soma’ya hareket etti. Milli Takım’ın şehit madencilerin mezarının bulunduğu Soma’daki Maden Şehitliği’ne gelişinde izdiham yaşandı. Kalabalık olan mezarlıkta futbolcular polisin yoğun güvenlik önlemleri arasında mezarların bulunduğu alana ulaşabildi.

Madencilerin mezarı başına gelen futbolcular ve Milli Takımın hocası Fatih Terim mezarlara kırmızı beyaz karanfiller bıraktı. Mezarlıktaki bir hoca da ziyarete gelenlere topluca dua ettirdi. Bu sırada bazı milli futbolcuların gözyaşlarını tutamadığı görüldü. 10 dakika kadar Maden Şehitliği’nde kalan Milli Takım camiye hareket ederken Fatih Terim, “Acımız çok büyük. Ulusumun acısı bizim de acımızdır. Bu bir milli bir acıdır” dedi.

GÖKHAN GÖNÜL GÖZYAŞLARINI TUTAMADI Mezardan sonra camiye giden kafile basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Fenerbahçeli Gökhan Gönül, konuşma yaparken gözyaşlarına hakim olamadı. Gökhan şunları söyledi: “Buraya geldik acılarını kadar dindirebiliriz bilmiyorum ama ölen herkese Allah’tan rahmet, kalanlara da sabır diliyorum.”

Yayınlanma Tarihi:12:00,