SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Spor Toto Süper Lig’e yükselen Mersin İdmanyurdu’nun önümüzdeki sezon hazırlıklarını şimdiden başlatarak, gerekli noktalarına oyuncu takviyesi yapacaklarını bildirdi.

Kocamaz, yazılı açıklamasında, kırmızı-lacivertli ekibin hak ettiği yere döndüğünü belirterek başarılarından dolayı futbolcular ve teknik heyeti kutladı.

Asıl mücadelenin bundan sonra başlayacağının vurgulayan Kocamaz, şöyle devam etti:

“Süper Lig’e çıkmak kadar orada kalmak da önemli. Önümüzdeki sezonun hazırlıklarını şimdiden başlatarak, takımımızın gerekli noktalarına oyuncu takviyesi de yaparak Süper Lig’e gireceğiz. Daha önce de belirttiğim gibi, bu takımın başarılı olabilmesi için kentimizde iş yapan yerli ve yabancı firmalar ile iş adamlarına büyük görev düşüyor. Başarılı bir takım oluşturabilmek için mutlaka maddi desteğe ihtiyaç var. Ben Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, bu desteğin sağlanacağına gönülden inanıyorum çünkü bu şehirde yaşıyorsak ve ekmeğimizi bu şehirde kazanıyorsak bu kentin değerlerine gereken önem ve desteği vermek zorundayız.”

Kocamaz, takımın her zaman maddi ve manevi anlamda yanında olacağının bilinmesini istedi.