SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kunter’den hakem eleştirisi!

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, "Play-off çeyrek final serisinde Galatasaray Liv Hospital ile yarın oynayacağımız maçı yönetecek hakem üçlüsünü biraz zayıf gördük" dedi.

Güncellenme: 11:08, 17/07/2014
Kunter’den hakem eleştirisi!

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü  Erman Kunter, Beko Basketbol Ligi çeyrek final serisinde Galatasaray Liv Hospital  ile yarın oynayacakları üçüncü ve son maçın hakem üçlüsünü, zayıf bulduklarını  söyledi.

Erman Kunter, yaptığı açıklamada, bu seviyedeki maçları  yönetecek hakemlerin etki altında kalmayacak isimlerden seçilmesi gerektiğini  kaydederek, “Hakemlerimiz, genel olarak play-off serisinde iyi iş çıkarıyorlar  fakat Galatasaray Liv Hospital ile yarın oynayacağımız maçı yönetecek hakem  üçlüsünü biraz zayıf gördük. Karşılaşmayı daha tecrübeli, etki altında kalmayacak  isimler yönetmeliydi. Maçlara, verilecek yanlış kararlarla kesinlikle gölge  düşürülmemeli” diye konuştu.
Turu geçmek için sonuna kadar mücadele edeceklerini dile getiren  Kunter, sarı-kırmızılı takımla seride daha önce oynanan iki karşılaşmada da  skorun son topla belirlendiğine dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Deplasmanda kazandığımız ve evimizde kaybettiğimiz iki maçta da  gördük ki her iki takım da birbirini yenebilecek güçte. Başa baş geçen iki  mücadelenin ardından seride durum 1-1 oldu ve bu iki mücadelede de skoru son  toplar belirledi. Şu anki tabloda Beşiktaş İntegral Forex olarak, saha avantajını  kaybetmiş gibi görünüyoruz ama bu duruma rağmen bir üst tura yükselmek için  gereken tüm mücadeleyi sergileyeceğiz. Umarım her şey planladığımız gibi gider.  En büyük temennimiz, maçın saha içinde sonuçlanması, hakemlerin hassas bir  yönetim göstermesi ve taraftarların herhangi bir taşkınlığa sebebiyet vermemesi.  Sonuçta bir basketbol maçı ve dünyanın sonu değil. Savaşa gitmiyoruz.”
“Seyirci baskısının bazen ters teptiği de ortada” 
Taraftar desteğinin bu tip kritik maçlar öncesi çok önemli olduğunu  fakat bazı koşullarda gereksiz baskıya sebebiyet verdiğini anlatan Erman Kunter,  “Seyirci desteği basketbolda son derece önemli. Son maçı rakip sahada oynayacak  olmak tabii ki dezavantaj fakat seyirci baskısının bazen ters teptiği de ortada.  Örneğin, kaybettiğimiz ikinci maçta, taraftar baskısı yüzünden faul atışlarında  isabet kaydedemedik. Görüldüğü üzere taraftarlar, kendi takımlarını kötü de  etkileyebiliyorlar. Bu seviyedeki takımlar, her şeye rağmen tüm baskıları  kaldırabilmeli. Sonuçta son maç ve sadece saha içini, kazanmayı düşünüp, yeri  geldiğinde tribünlere kulak tıkamayı bilmeliyiz” ifadelerini kullandı.
Son olarak, siyah-beyazlı takımın son durumuna da değinen deneyimli  basketbol adamı, “Oyuncularımızın moral ve motivasyonu son derece iyi. Zorlu bir  rakiple oynayacaklarının ve karşılaşmanın öneminin bilincindeler. Hepsi kazanmak  ve bir üst tura çıkmak istiyor. Daha önce de ifade ettiğim gibi yaşanacaklar spor  ruhuna uygun olmalı. Elenen taraf dünyaları kaybetmeyecek. Bu tip maçlar şölen  şeklinde geçmeli. Tribünler hadise çıkarmak yerine, bu şölenin mimarı olmalı”  diye konuştu.
Yayınlanma Tarihi:16:06,