SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık Eryiğit / Amkspor.com

İngiltere Premier Lig’de sezonu hayal kırıklığı ile tamamlayan ve lig bitmeden David Moyes ile yollarını ayıran Manchester United, önümüzdeki yıl Louis Van Gaal’e emanet. Ancak takımda bu isme pek de sıcak bakmayan bir futbolcu var. Bu isim takımın golcüsü Wayne Rooney…

Moyes’in görevden alınmasının ardından akla gelen ilk isim olan Van Gaal’in takımın başına geçeceği söylentileri, Rooney’i rahatsız etmeye yetmişti. Hollandalı çalıştırıcının Robin van Persie ile olan yakınlığı, Rooney’nin uykularını kaçıran en önemli etken. İki forvet arasında yaşanan rekabette formasını kaptırmak istemeyen İngiliz golcü, menajerden torpilli bir futbolcu ile yarışmaya girmek zorunda kalmanın derdinde.

İLK DEĞİL

Hatırlanacağı üzere Arsenal’den Manchester United’a ilk transfer olduğu dönemde Van Persie’nin kendisini yedek bırakmasına katlanamayan Rooney, Sir Alex Ferguson’a takımdan ayrılmak istediğini söylemişti. Hatta yıldız golcü o dönemde kendisi ile yakından ilgilenen Real Madrid’e transfer olmanın eşiğinden dönmüştü. Yıldızını kaybetmek istemeyen Ferguson, Rooney’i takımda tutmanın bir yolunu bulmuş ancak oldukça zorlanmıştı.

KAPTANLIK SORUNU

Son olarak Van Gaal’in, tıpkı Hollanda Milli Takımı’nda olduğu gibi, Van Persie’yi Manchester United takımının kaptanı yapmak istemesi, Rooney’nin keyfini kaçırıyor. Ferdinand ve Vidic’in takımdan ayrılmasının ardından birinci kaptan olan Rooney, kaptanlık pazubandının kendi kolundan alınıp Hollandalı golcüye takılmasına sert tepki verecek gibi görünüyor. 18 yaşında geldiği Manchester United’da 10 yıldır forma giyen İngiliz golcü, şimdiki kadroda kaptanlığı kendisinden çok kimsenin hat etmediğini düşünüyor.

Ajax, Bayern Münih ve Barcelona ile kazanmadık kupa bırakmayan kurt hoca, yeni takımı Manchester United’da ilk olarak Rooney krizini yönetmek zorunda kalacak gibi görünüyor.

MANU PATRONUNU BULDU / TIKLAYINIZ

BÜYÜK ZARAR / TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:16:49,