SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / Emrah SOĞUKPINAR – Avrupa ve Dünya futbolunda en parlak genç defans oyuncularından biri olarak gösterilen River Plate’li Eder Balanta Galatasaray’ın radarında…

Sezon başında yaptığı Aurelien Chedjou ve sezon ortasında yapmış olduğu Burdisso transferinden beklenen verimi alamayan Sarı Kırmızılar, rotasını bir kez daha Güney Amerika’ya çevirdi. Ancak bu transferde en zor detay olarak genç oyuncunun peşinde bir çok Avrupa devinin de yer alması göze çarpıyor.

Bu sezon River Plate’le müthiş bir sezon yaşayan ve ligde 32 maça çıkan Kolombiyalı stoperin sol ayaklı olması ile oyunu geriden kurma özelliği en önemli özellikleri olarak görülüyor. Neredeyse Popescu’dan beri bu tarz bir oyuncu arayan Galatasaray’ın Balanta transferiyle kanayan bu yaraya merhem bulması bekleniyor. Bruma’nın da danışmanlığı yapan Sbsfoot şirketinin menajerliğini yaptığı genç yıldız konusunda Mancini’nin Başkan Aysal’a transferin bitirilmesi noktasında ricada bulunduğu ve çalışmaların başladığı gelen bilgiler arasında.

G.SARAY’DA SEMİH KAYA ŞOKU / TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:18:27,