SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Kadınlar Voleybol Ligi’nde sezonu şampiyon tamamlayan VakıfBank, yeni sezon öncesi kadrosunu Brezilyalı pasör çaprazı Sheilla Castro’yla güçlendirdi.

VakıfBank Kulübü’nden yapılan açıklamada, dünyanın en iyi voleybolcuları arasında gösterilen Brezilyalı yıldız Sheilla Castro’nun transfer edildiği belirtilerek, “Brezilyalı milli pasör çaprazı, önümüzdeki sezon VakıfBank forması giyecek” denildi.

Yeni transfer Castro’nun VakıfBank’ın kadrosuna dahil olmaktan duyduğu mutluluğu vurgulayarak, “VakıfBank gibi güçlü bir takıma katıldığım için mutluyum. Kariyerimdeki tek eksik olan Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu’nu kazanmayı çok istiyorum. Tabii bununla birlikte Türkiye’deki şampiyonluk serimizi de devam ettirmek için çalışacağım. İstanbul’da olmak dahi beni heyecanlandırıyor. Sezonun bir an önce başlamasını ve arkadaşlarımla birlikte sahaya çıkmayı sabırsızlıkla bekliyorum” ifadelerini kullandığı paylaşıldı.

İstanbul temsilcisi, Hollandalı yıldız Robin de Kurijf’u da transfer etmişti.

CASTRO KİMDİR?

Voleybol otoriteleri tarafından dünyanın en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen Brezilyalı yıldız Sheilla Castro, 1 Temmuz 1983 tarihinde Brezilya’nın Belo Horizonte kentinde dünyaya geldi.

İlk resmi sözleşmesini henüz 14 yaşındayken Mackenzie takımı ile imzalayan ve burada 3 yıl süreyle forma giyen Castro, 2000 yılında MRV Minas takımına transfer oldu. 2004 yılında ise İtalya’nın yoluna tutarak Scavolini Pesaro takımının kadrosuna dahil olan oyuncu, 4 yıl süreyle bu takımda kaldı. Ardından tekrar ülkesine dönen Sheilla Castro, sırasıyla Sao Caetano, Unilever ve Molico Osasco takımlarında 2’şer sezon geçirdi.

Kariyerinde sayısız şampiyonluk ve bireysel ödül kazanan Castro, Brezilya Milli Takımı ile 2 Olimpiyat, 5 Dünya Grand Prix, 2 Kıtalararası Dünya Kupası, 5 Güney Amerika Şampiyonası, 1 Gençler Güney Amerika Şampiyonası ve 1 Gençler Dünya Şampiyonası şampiyonluğu yaşadı. Kulüp takımları ile ise 1 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 1 Güney Amerika Kulüpler Şampiyonası, 2 Avrupa CEV Kupası, 1 İtalya Ligi, 1 İtalya Kupası, 1 İtalya Süper Kupası, 2 Brezilya Ligi ve 1 Brezilya Kupası şampiyonluğu kazanan Castro, çok sayıda bireysel ödülün de sahibi durumunda.