SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım’ın hayali gerçek oluyor

Fenerbahçe Kulübü'nün olağanüstü genel kurul toplantısında konuşan Aziz Yıldırım, çok önemli bir çalışma yapıldığını söyledi.

Güncellenme: 20:15, 18/05/2014
Yıldırım’ın hayali gerçek oluyor

Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen ve Fenerbahçe Kulübü’nün tüzük tadil tasarısının görüşülerek oya sunulacağı olağanüstü genel kurul toplantısında açılış konuşmasında üyelere hitap eden Başkan Aziz Yıldırım, ilk olarak Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasına değinerek, “Ülkemiz işçi ve emekçilerinin yaşamış olduğu büyük acıyı tüm kalbimle paylaşırken, şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum” dedi.

Kongreye gelerek Fenerbahçe’nin geleceğine sahip çıktıklarını gösteren üyelere teşekkür eden Yıldırım, “Bugün tarihi bir gün. Bu tüzük, Fenerbahçe’nin geleceği ve anayasasıdır. Fenerbahçe’nin kişilerden, gruplardan ya da belirli zümrelerin tahakkümünden kurtulup, kendi kendini yönetmesi demektir. Bu tüzük demokrasi demektir, bağımsızlık demektir” ifadelerini kullandı.

YENİ TÜZÜK KABUL EDİLDİ

Daha sonra yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin kongre üyeleri,  89 ana, 10 geçici maddeden oluşan yeni tüzüğü kabul etti.

Maddelerin tek tek okunup oylanmasının ardından tüzüğün tamamı için yeniden oylama yapıldı. Tüzük, oy birliğiyle kabul edildi. Kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın üye sayısını artırmak için hedeflediği ‘Bir milyon üye’ projesi doğrultusunda, temsilci üyelik kavramı sarı-lacivertlilerin yeni tüzüğünde yer aldı.

ARDA TURAN’DA FLAŞ GELİŞME / TIKLAYINIZ

Kulübe üye olmak isteyen, ancak giriş ücretinin tamamını ödemekte güçlük çekebilecek olanların kulüple üyelik bağı kurmasında kolaylık sağlanması ve üye sayısının arttırılması amacıyla tüzükte temsilci üyelik düzenlemesi yapıldı.

Şubeler hakkında düzenlemeler yapılarak hazırlanan yeni tüzükte, geçici maddelerde belirtilen şahıslara belirli bir süre ile sınırlı olarak üye olabilme imkanı veren düzenlemeler de bulunuyor.

YILDIRIM’IN BÜYÜK SEVİNCİ

Yapılan değişikliğin ardından açıklama yapan Aziz Yıldırım “Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük sivil örgütlerinden birisiydi. Artık bu tüzükle beraber Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük sivil örgütüdür. Bir milyon kişinin gücünü bir araya almış bir sivil örgüt. Herhalde neler yapabilir hayal edebiliyorsunuz. Ben ediyorum çünkü. Hep böyle düşünüyordum” diye konuştu.

Olağanüstü genel kurul toplantısı Aziz Yıldırım’ın konuşmasının ardından sona erdi.

FENERBAHÇE’DEN 2. DIEGO AÇIKLAMASI / TIKLAYINIZ

FENERBAHÇE’NİN ELİNDE DELİL VAR / TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:13:47,