SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devler Ligi finalinde oynayacak mı?

Barcelona maçında sakatlanan Diego Costa ve Arda Turan'ın, 24 Mayıs'ta Lizbon'daki Şampiyonlar Ligi finalinde oynamaları şüpheli görünüyor.

Güncellenme: 13:19, 18/05/2014
Devler Ligi finalinde oynayacak mı?

Milli futbolcumuz Arda Turan ilk doktor kontrolünden geçti. Arda’nın, Atletico Madrid’in önümüzdeki hafta UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Real Madrid karşısında forma giyme olasılığı çok az.

Atletico Madrid’in La liga şampiyonluğu için Barcelona ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ilk yarısında oyundan çıkan Arda Turan’ın “Pupis” sakatlığının yeniden nüksettiği açıklandı. Karşılaşmanın 23. dakikasında Barcelonalı futbolcu Fabregas’ın Arda’nın daha önce sakatlık geçirdiği kasık bölgesine darbe vurduğu belirtildi. Arda Turan’in Madrid’deki klinikte acilen tedavi altına alınacağı vurgulanan açıklamada yıldız futbolcumuzun 24 Mayıs’taki karşılaşmaya yetiştirilmesinin çok zor olduğunun altı çizildi.

Arda Turan gene bu yıl içinde Atletico Madrid’in şampiyonlar ligi çeyrek finalinde Barcelona ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ikinci yarısında aldığı darbe yüzünden oyundan çıkmış ve doktorlar Turan’ın “Pupis” sakatlığının yeniden nüksettiğini duyurmuştu.