SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig play-off final maçında Mersin İdman Yurdu ile yarın karşılaşacak Samsunspor’da, futbol şube sorumlusu Nihat Soğuk, final maçı öncesinde futbolcuların moral ve motivasyonunun üst düzeyde olduğunu söyledi. Play-off yarı finali için belirledikleri primleri oyunculara dağıttıklarını dile getiren Soğuk, “Takımımız final maçına her yönüyle hazır durumda. Bugüne kadar sabırla sürdürdüğümüz bu mücadelenin son maçında Mersin İdmanyurdu’nu yenerek mutlu sona ulaşacağız. Mersin İdman Yurdu’ndan ligin de rövanşını bu maçla alarak Süper Lig’e çıkacağız” diye konuştu.

Seyircisiz oynama cezaları bulunduğunu hatırlatan Soğuk, “Ancak aldığımız duyumlara göre taraftarlarımız Mersin İdman Yurdu’na ayrılan tribünlerden çok sayıda bilet almış. Maça gelecek kadın ve çocuk taraftarımızla tribünde de çoğunluk oluşturacağız. Bizi sezon başından beri asla yalnız bırakmayan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu arada, Samsunspor’un Mersin İdman Yurdu maçının hazırlıklarını İstanbul’da Kartalspor Tesisleri’nde sürdürdüğü öğrenildi. Teknik direktör Hüseyin Kalpar yönetiminde gerçekleştirilen idmanda futbolcuların, koşu, kültür-fizik hareketleri ve taktik ağırlıklı çift kale maç yaptığı belirtildi. Sakatlığı bulunan kaleci Soner Şahin’in katılmadığı antrenmanı çok sayıda taraftarın izlediği kaydedildi.