SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muğla Bisiklet Derneği tarafından yerli ve yabancı 230 sporcunun katılımıyla gerçekleşen 8. Gökova Bisiklet Turu’na katılan bisikletçiler Datça’ya ulaştı.

Bu yıl 8’incisi düzenlenen Gökova Bisiklet Turu’na İngiltere, Almanya, Fransa ile Türkiye’den katılan 230 bisikletçi Akyaka, Marmaris etabının ardından Datça’ya ulaştı.

300 kilometrelik parkurda bisikletçiler bu yıl Soma’da yaşanan maden faciası için pedal çeviriyor.

Muğla Bisiklet Derneği Başkanı Dr. Bilge Kağan Uzun, Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan turun 18 Mayıs’ta Akyaka’da tamamlanacağını ifade etti.

Geceyi Kargı Koyu’nda geçiren bisikletçilerin feribotla Bodrum’a geçeceğini belirten Uzun, “Tura katılan bisikletçiler bu geceyi de Bodrum’da geçirecek. Turumuz 18 Mayıs’ta Akyaka’da tamamlanacak. Sporcular, tur boyunca bisiklet ve kampçılık faaliyetini gerçekleştiriyor ve bölgenin eşsiz güzelliklerini tanıma imkanı buluyor” dedi.

Uzun, Soma’da yaşanan maden faciasından dolayı bu yıl düzenlenen turun buruk geçtiğini ifade ederek, “Soma’da yaşanan maden faciası için çok üzgünüz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bisikletçiler olarak bu turda hayatlarını kaybeden maden işçilerimizi anmak için de pedal çeviriyoruz” diye konuştu.