SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor maçında “çirkin ve kötü tezahürat”ı 6. kez ihlal eden Fenerbahçe’de dün de küfürlü tezahürat vardı. Bu durum, sarı-lacivertlilere çok pahalıya malolabilecek.

F.BAHÇE İLK TRANSFERİNİ YAPTI / TIKLAYINIZ

Kadir Has Stadı’nda F.Bahçe taraftarı ilk yarı boyunda G.Saray’a küfür etti. Şampiyonluk kutlamalarında “Alex” tezahüratı nedeniyle Başkan Aziz Yıldırım’ın sert tepkisiyle karşılaşan Genç F.Bahçeliler’in (GBF) Kayseri’de tepkilerini böyle ortaya koyduğu anlaşıldı. Bu kötü tezahürat F.Bahçe’nin bu sezon ki 7. ihlali olduğu için sarı-lacivertliler gelecek sezon artı 2 maç ceza alacak. Talimat değişmezse evindeki ilk 3 maçını seyircisiz ya da kadınlara oynayacak.

GEL BAKALIM ERSUN YANAL / TIKLAYINIZ

Ancak sarı-lacivertliler için bir çıkış yolu bulunuyor. Yine aynı maddesinin 11. fıkrasında, “Bu madde kapsamındaki ihlallerin önlenmesi için azami gayreti gösterdiğini ya da olayların üçüncü kişilerce kötü niyetli olarak gerçekleştirildiğini yeterli ve inandırıcı kanıtlarla ispat eden kulübe ceza verilmeyebilir” ifadesi kullanılıyor.

Eğer Fenerbahçe Yönetimi, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na, Genç Fenerbahçeliler ile Başkan Aziz Yıldırım arasında, kupa töreninde yaşanan olayları kanıt olarak sunup, bu tezahüratların kötü niyetli olarak yapıldığını ispatlarsa cezadan kurtulabilecek.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:26,