SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Avrupa başkanlığına seçilen Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, “Bugün elde ettiğimiz başarı, Avrupa basketbolunun geleceğe yönelik bütünlük içerisinde ilerlemek istediğini ve güçlü bir başkanla bunun dünya yapısı içerisinde gerçekleşmesini arzu ettiğini gösterdi” dedi.

Demirel, yeni görevinde, TBF başkanlığı ve Avrupa basketbolundan elde ettiği tecrübelerle Avrupa basketbolunu güçlendirmeyi amaçladığını söyledi. Demirel, “Birlikte takım oyunuyla Avrupa basketbolunu daha da güçlendireceğimizi, dünya basketbolu içerisinde Avrupa’nın gücünü zaten biliyoruz ama bunun daha da sağlamlaştıracak ve ilerletecek çalışmalar yapacağımızı söyleyebilirim” diye konuştu.

Türk basketbolunun yükselmesi ve federasyonun güçlenmesi için yaptıkları çalışmaların, Avrupa basketbolunun başkanı seçilmesiyle anlam bulduğunu ifade eden Demirel, Avrupa basketbolunun ilerlemesi ve 51 ülkenin basketbolunun gelişmesi için çalışmalar yapacaklarını vurguladı.

GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Demirel, Türkiye’de Soma’da yaşanan maden faciasıyla ilgili de duygularını dile getirdi. Soma’da yaşanan olayların herkesi derinden üzdüğünü vurgulayan Demirel, çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesinin kendilerinin de moralini bozduğunu ifade etti.

Elde ettikleri bu başarının, Türkiye’ye moral olmasını umduğunu aktaran Demirel, “Tüm Somalı vatandaşlarımıza çok büyük geçmiş olsun diliyorum. Yakınlarını kaybeden herkese Allah’tan sabır diliyorum. Belki Avrupa platformunda elde ettiğimiz bugünkü başarı küçük de olsa ülkemize bir moral olur. Ben de bir tek bununla avunabiliyorum şu an açıkcası” diye konuştu.

DEMİREL FIBA AVRUPA BAŞKANI OLDU / TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:16:44,