SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bursaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, maç sonrası yaptığı açıklamada görevi bıraktığını söyledi.
İrfan Buz şöyle konuştu:

“Bizim için gerçekten bugün galibiyetle bitirmek çok önemliydi. Zor bir süreçte aldığımız bu onurlu görevi galibiyetle bitirmek istiyorduk. İlk devre oynamadık ama devre arası biraz sesli olmak zorunda kaldım. Önemli olan galibiyetti. 46 puanla bitirdik. İstediğimiz yer tabii ki değil. Bursaspor çok daha iyi yerlere layıktır. Ne olursa olsun lige yakışır şekilde bitirmek durumundaydık. Ozan Tufan ile ilgili gururluyuz. 19 yaşında. Bizim için önemli. Bursaspor her zaman Milli Takım’a futbolcu kazandırmak durumundadır. Önümüzde kongre süreci var. Bu süreci göz önüne alarak ve bu olayın yeni yönetimle ilgili önünü açarak bugünkü benim görevim sona ermiştir. Gerçekten bu göreve beni layık gördükleri için Bursaspor taraftarlarına, herkese teşekkür ediyorum. Onları çok seviyorum.”

OZAN TUFAN: “ÇOK MUTLUYUM” Genç oyuncu Ozan Tufan A Milli Takım aday kadrosuna çağırılmasını değerlendirdi. Ozan, “Maçtan sonra A Milli Takım’a yükseldiğimi öğrendim. Çok mutlu ve gururluyum. Ben İrfan hocama çok teşekkür etmek istiyorum Onun sayesinde yükseldim. Onların sayesinde buralardayım. Söyleyecek kelime bulamıyorum. İnşallah orada forma şansı bulurum” dedi.

Bursaspor Teknik Sorumlusu Ümit Şengül Gaziantepspor maçıyla ilgili şunları söyledi:

“Haftaiçi yaşadığımız ve ülkece üzüntüye boğulduğumuz Soma’da kaybettiğimiz kardeşlerimizin acılarını paylaşarak, rahmetli olanların ailelerine sabırlar dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Derin üzüntü içerisindeyiz. Ligin son maçıydı. Genelde futbolcuların konsantrasyon açısından sıkıntı yaşadığı maçlar oluyor. Maçın ilk devresinde bizim oyuncularımız için de bu geçerliydi. Devre arasından sonra yaptığımız konuşmalar ikinci devreye çok farklı hazırlanmamıza neden oldu. Çok gol pozisyonu ürettik. Maçı kazanmayı bildik. Oyuncu arkadaşlarımızı kutluyoruz. Önümüzdeki senenin hesabı yapılacak gelen yönetim tarafından. Önümüzdeki sezon Bursaspor tekrar UEFA kupası ve Şampiyonlar Ligi hedeflerini kovalamaya çalışacak.”

SERCAN YILDIRIM: “ŞANSSIZLIĞIM VARDI” Bursasporlu Sercan maçla ilgili, “Öncelikle başımız sağ olsun. Maça gelirsek, ilk yarı ortada geçen bir maçtı. İkinci yarı daha fazla seyir zevki yaşattığımızı düşünüyorum. Son maçlar zor oluyor. Hedefi olmayan iki takım karşı karşıya geldi. Onun rahatlığı da vardı. İnşallah yeni sezona iyi başlamak istiyoruz. Uzun zamandır şanssızlığım vardı. Gol son haftaya kısmetmiş. İyi çalışıp iyi yerlere gelmek istiyorum. Bursaspor’da başkan ve teknik direktör belirsiz olduğu için sonuçta birileri gelecek ve konuşup anlaşabiliriz de. Hayırlısı olsun” dedi.

Genç oyuncu Furkan Soyalp ise, “Güzel bir maç oldu. Öncelikle ülke olarak yastayız. Soma’da yaşananlardan dolayı üzgünüz. Bursaspor olarak başarılı değildik ama formaya yakışan bir mücadele verdik. Son maçta gençlerin şans bulduğu bir maçtı. Elimden geleni yaptım. Bu şekilde kendi özgüvenimiz geliyor” diye konuştu.

“İDDİASI OLMAYAN BİR MAÇTI” Gaziantepspor Teknik Sorumlusu Bursaspor maçını değerlendirdi. Şahin, “Sezonun son maçıydı. İki taraf için de iddiası olmayan bir maçtı. İlk yarıda bizim, ikinci yarıda Bursaspor’un daha çok pozisyonu vardı. Bu sezon geçen hafta bizim için bitmişti. Artık önümüze bakacağız” dedi.

MAÇ BAŞI ÜCRETLERİ SOMA’YA Öte yandan Bursasporlu futbolcular, son haftada oynanan Gaziantepspor karşılaşmasının maç başı ücretlerini Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine bağışlama kararı aldı.

Yayınlanma Tarihi:19:11,