SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor, Spor Toto Süper Lig’in son haftasında sahasında Elazığspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

Çalışmanın ardından gazetecilere açıklama yapan Teknik Direktör Uğur Tütüneker, Başkan Metin Kalkavan ile görüştüğünü ve gelecek sezon da Çaykur Rizespor’da kalma düşüncesini kendisine ilettiğini söyledi. Yönetimle arasında hiçbir problem olmadığını belirten Tütüneker “Başkan kalmamı istiyor, ben de istiyorum. Bir sorun ve sıkıntı olacağını sanmıyorum. Lig sona erdikten sonra önümüzdeki hafta bir kez daha görüşüp anlaşma sağlayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Ligde iyi iş çıkardıklarını da sözlerine ekleyen Tütüneker, “Hedefimiz ligde kalmaktı. Bunu da iyi bir şekilde başardığımızı düşünüyorum. Burada en büyük başarı futbolcularımızdadır. Bizim 40 civarında bir puana ihtiyacımız vardı. Sahamızda Elazığspor ile oynayacağımız son maçı kazandığımız takdirde bunu da yakalamış olacağız” şeklinde konuştu.

Öte yandan Çaykur Rizespor’un gerçekleştirdiği çalışmaya, izinli Oboabona, Viera, Mutumba, Kıvanç Karakaş ile sakatlıkları bulunan Engin Baytar, Hurşut Meriç, Cernat, Sercan Kaya ve Hakan Bektaşoğlu katılmadı.