SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a bomba haber

Galatasaray, Türk Telekom ve Avea ile olan anlaşmalarını birer yıl daha uzattı. Sarı-kırmızılı kulüp, forma göğüs reklamı için 5 milyon dolar, kollardaki bantlar için 2 milyon dolar alacak.

Güncellenme: 08:39, 16/05/2014
Galatasaray’a bomba haber

Galatasaray'ın forma reklamı konusunda yeni sezonda devam edeceği markalar belli oldu: Türk Telekom ve Avea…

Formasının göğsünde 6 yıldır Türk Telekom markasını taşıyan sarı-kırmızılılar, senede 5 milyon dolar kazandığı bu anlaşmayı 1 sene daha devam ettirecek.

ARROYO’NUN SORUNU PARA MI? / TIKLAYINIZ

Aynı zamanda Galatasaray'la 80 milyon dolara 10 yıllık stat isim hakkı anlaşması yapan Türk Telekom'un forma anlaşmasındaki opsiyonu kullanarak 1 yıl daha devam edeceği belirlendi.

Türk Telekom'un yola devam kararı Galatasaray'da olumlu karşılandı. Taraflar 5 milyon dolar karşılığında 1 yıl daha bu birlikteliği devam ettirecekler.

F.BAHÇE TARAFTARI DERBİYE GİREBİLECEK Mİ? / TIKLAYINIZ

Diğer taraftan her iki koldaki reklam için Galatasaray'a senede 2 milyon dolar ödeyen Avea da mevcut anlaşmanın devamı yönündeki kararını sarı-kırmızılı kulübe bildirdi. Bunun da Galatasaray'da memnuniyetle karşılandığı ve Avea ile de 1 yıllık opsiyonun kullanılacağı belirtildi. Galatasaray futbol takımının böylece yeni sezondaki reklamları da kesinleşti.

Sırttaki Ülker reklamının kulübe yıllık katkısı ise 3.8 milyon dolar. Ülker ile 2 yıllık daha anlaşma bulunuyor.

Forma tedarikçisi Nike'tan da senelik 5.5 milyon dolar kazanan sarı-kırmızılılar önümüzdeki yıl da forma reklamından toplam 16.3 milyon doları kasasına koyacak.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:08:10,