SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de 5. şampiyonluğunu yaşayan Volkan Demirel, hem sezonun bir değerlendirmesini yaptı hem de çok özel konularda merak edilenlere yanıt verdi.

İşte sarı-lacivertli takımın kaptanlarından olan milli filebekçisinin açıklamaları;

TRABZON’DA HALAY ÇEKTİK

Trabzonspor maçından sonra ‘Şampiyon olduk’ dedim. O gün hem karşılaşmanın yarıda kalması hem de bizim soyunma odasındaki ortamımız bunun göstergesiydi. O gün tam bir takım olduk. Herkesle bir olduk. 40-50 kişiydik, dışarıdaki ortam aklımıza gelmedi. Sadece güldük, eğlendik. Hatta halay bile çekenler oldu. Çok güzel bir ortam vardı. Ben orada söyledim şampiyonluğun geldiğini. Ama tabii işi resmi olarak Rize maçında bitirdik.

BANA ‘SAVAŞ’ DEYİN YETER!

Her hikayenin bir kahramanı vardır. Bu sezon da bizde her maçın bir yıldızı oldu. Tabii ki burada maç maç hatırlayamayacağım. Ama sezona vurursam, çok gol atan Emenike ve Moussa var. Defansta çakı gibi oyuncular var. Tek bir kişiyi ortaya atmaya gerek yok. Hocanın da dediği gibi 24 kişilik bir takım olgusuyla nisan ayında şampiyonluk gördük. Kendimi değerlendirirsem, genelde ilk yarılarda ağırlığımı koyamıyorum. İkinci yarılarda biraz daha iyi oluyorum. Çünkü ben yük verilince taşımasını seven bir insanım. İkinci yarılarda da yük artıyor. Benim de performansım artıyor. Bana savaşmamı, mücadele etmemi söyledikleri zaman ben zaten kendi kişisel özelliklerimi ortaya çıkarıyorum. Elimizden geldiği kadar mücadele ediyoruz.

KAĞIT HEP AKLIMDAYDI

Karabükspor maçındaki kağıt esprisini Trabzonspor maçından beri düşünüyordum. Hep aklımda olan bir şeydi. Gerçekten bunlar güzel şeyler. Karabükspor maçından sonra Avrupa medyasına baktım, bizim resimlerimiz çıkmış. İnsanlar Türkiye liginden bahsetmiş.

NİYE GÜCENİYORLAR Kİ…

Bunlar oluyorsa, biz doğru bir şey yapmışız demektir. Kimseyi kırdığımızı asla düşünmüyorum. Olay Roberto Mancini değil. Bizim şahıslarla problemimiz yok. Biz sadece bir göndermede bulunduk. Bütün sezon boyunca yaşanan bir olayı, bir enstantaneyle ölümsüzleştirdik. Duyduk ki bazı Galatasaraylı arkadaşlar gücenmiş, alınmış ama buna gerek yok. Bunlara cevap vermeye kalkarsak iş uzar gider. Biz kimseye küfür etmedik, terbiyesizlik de yapmadık. Asıl bizim küfürlerine karşılık vermemiz gerekirdi. Ama biz susuyoruz. Bizim yaptığımız espriye saygı duysunlar. Başka projelerimiz de var ancak ağır olur diye yapmıyoruz.

İKİNCİLİK BENİ İLGİLENDİRMEZ

İkincilik yarışı beni ilgilendirmiyor. Birinci belli, ikinci kim olursa olsun. Biz Şampiyonlar Ligi’ne gidemiyoruz ama bunu çok büyütmeye gerek yok. Gidebileceğimiz yönünde bazı umutlar, beklentiler var. Gidersek de olur gitmesek de. Yine Türkiye’de mücadelemize devam ederiz. 4. yıldız diye önemli bir faktör var. İnşallah bunu kazanmak istiyoruz.”

SELÇUK EN İYİ ÖN LİBERO

“Selçuk bizim takımın ve Türkiye’nin ön liberodaki en iyi oyuncusu. Oyun havalarındaki figürlerinde de futbolumuzda başı çeken isimlerden bir tanesi. O yüzden F.Bahçe’deki anlamı çok büyüktür. Bulunduğu süre zarfında Fenerbahçe formasını en iyi şekilde taşımıştır. O benim kardeşim.”