SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, İzet Hajrovic’in alacaklarının ödenmemesi nedeniyle kulübü FIFA’ya şikayet ettiği ve ülkesinden dönmeyeceği yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak, kendilerine herhangi bir resmi yazı gelmediğini söyledi.

HAJROVIC ÜLKESİNE KAÇTI / TIKLAYINIZ

Şükrü Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oyuncunun durumuyla ilgili olarak, “Hajrovic’in alacakları konusunda herhangi bir resmi kurumdan bize gelmiş bir ihtar yazısı yok. Böyle bir ödeme sorunu olduğu da benim bilgim dahilinde değil ama bu, olmadığı anlamına da gelmez” ifadelerini kullandı.

Kısa süre önce evlenen ve bu nedenle ülkesinde bulunan Hajrovic’in, transfer taksidinin 90 gün geçmesine rağmen ödenmemesi nedeniyle kulübe ihtarname çekip, FIFA’ya başvurduğu, ardından ödemesinin hafta başında yapılmasına karşın da serbest kalabileceği ileri sürülmüştü.

Galatasaray Kulübü, Hajrovic’i geride kalan ara transfer döneminde 3,5 milyon avro bonservis ve 4,5 sezon için toplam 4 milyon 950 bin avro garanti, 10 bin avro da maç başı ücret karşılığında İsviçre’nin Grasshoppers takımından kadrosuna katmıştı.

 

Yayınlanma Tarihi:15:27,