SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Fenerbahçe'nin başarılı kaptanı ve kalecisi Volkan Demirel, şampiyonluğun öyküsünü AMK'ya anlattı. Sarı-lacivertli kulübün futbol tarihindeki en anlamlı şampiyonluğu elde ettiğini dile getiren Volkan, “Tarih bu şampiyonluğu yazacaktır. Kolay bir sezon geçirdiğimiz konuşuluyor ama bizim için zor bir sezondu. Hem saha içinde hem saha dışındaki dik duruşumuz, adam gibi duruşumuz bizi şampiyonluğa taşıdı” diyle konuştu.

Güzel bir tatil yaptıktan sonra 4. yıldızın planlarını yapacaklarına dikkat çeken Volkan, “En büyük hayalim 4. yıldızı ilk takan takım olmamız. Bunu başarırsak, benden mutlusu olamaz” ifadelerini kullandı. Tecrübeli file bekçisi, Avrupa'ya gitmek için ufak da olsa bir umutları olduğuna işaret etti ve “Eğer gidemezsek dünyanın sonu olmaz. O zaman 4. yıldıza odaklanırız. Camia bizden bunu bekliyor. Bu kadro seri şampiyonluklar yaşacaktır” dedi.

ALEX’TEN MELO’YA… / TIKLAYINIZ

“TRABZON’DA ŞAMPİYON OLDUK”

Takım arkadaşlarıyla yaptığı konuşmalarda “Trabzon maçını kazanırsak şampiyonuz” dediğini ifade eden Volkan, yarıda kalan maçtan sonra bu işin bittiğine inandığını vurguladı. Tribünde yaşanan gerginliğe kesinlikle kulak tıkadıklarını anlatan tecrübeli kaleci, “Biz hocamızın da dediği gibi sahanın içinde kalmayı başardık” yorumunu yaptı.

“KAĞIT SADECE ESPRİYDİ”

Karabük maçında elden ele dolaşan ‘Şampiyon F.Bahçe' yazılı kağıt konusunu açan Volkan, “Bunu Trabzonmaçından beri düşünüyordum. Aklımda olan bir şeydi. Kimseyi kırdığımızı ya da incittiğimizi düşünmüyorum” dedi. Volkan, “Bu espri Mancini‘ye değildi. Bizim şahıslarla hiç problemimiz yok” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM'IN CEZASI BUGÜN ÇIKACAK / TIKLAYINIZ

“HERKESİN BİR SEVİNCİ VAR”

Trabzonspor maçındaki sevincinin abartıldığını anlatan Volkan şunları söyledi: Ben her maçta aynı sevinci yaşarım. Amacım birilerini tahrik etmek asla değil. Sevincin arkasında ben olunca büyütülüyor. Futbolu iyi takip edenler, her futbolcunun kendine has sevinç şekli olduğunu görürler” diye konuştu.

YÜKÜ TAŞIRIM

Genel anlamda ligin ilk yarılarında performansının düşük olduğunu kabul eden Volkan, sorumluluk aldıktan sonra daha başarılı olduğunu söyledi. Konuyu, “Yük verilince ben taşımasını seven bir insanım” diye özetleyen Volkan, “Ben kralım ben müthişim demiyorum. F.Bahçe kalesine layık olmaya çalışıyorum” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:08:26,