SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yunanistan'da Panathinaikos'un play-off birinciliği ve Şampiyonlar Ligi ön elemesine girmesi kesinleşti. Beşiktaş, olası ön eleme katılımında 3. turda seribaşı olmak için bir takımı daha geçti.

Atina ekibi, Çarşamba gecesi Atromitos'u ağırladığı maçta 1-1'lik skor ve bir puanla yetinse de PAOK'un Asteras Tripolis deplasmanında 1-0 yenilmesiyle play-off'u birinci bitirmeyi garantiledi. Bitime bir maç kala Panathinaikos'un 11, PAOK'un 7 (Üç puanı silindiği için) ve Asteras Tripolis'in 7 puanı bulunuyor.

Beşiktaş, 34.340 puanla UEFA sıralamasında Panathinaikos'un (30.320) üzerinde ama PAOK'un (37.720) gerisinde. Dolayısıyla Şampiyonlar Ligi'ne üçüncü ön elemeden girmesi durumunda PAOK'u geçemeyecekti. Ama Panathinaikos'un bu hakkı elde etmesiyle Beşiktaş ön elemeye girmesi durumunda Feyenoord'dan sonra bir takımı daha geçti.

Beşiktaş, ligi üçüncü bitirip üçüncü ön elemeye girerse seribaşı olabilmek için üç takımı daha geçmek zorunda. Ukrayna'da Dnipro, Belçika'da Brugge, Rusya'da Lokomotiv, Danimarka'da Midjytlland ve İsviçre'de Grasshoppers'ın ikinci olmaları da Beşiktaş'ın işine yarayan ihtimaller. Bir de Güney Kıbrıs'ta APOEL'in ikinci olmaması ve Fransa'da Lille'in St.Etienne'e üçüncülüğü kaptırması…