SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’e yükselen Giresunspor’da kulüp başkanı Mustafa Bozbağ, “Gerekli desteği görebilirsek görevden kaçmayız. Hiçbir zaman Giresunspor’u yarı yolda bırakmadım, haziran ayı başlarına kadar gerekli kararımızı vereceğiz” dedi.

Bozbağ, kulübün sosyal tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, sezonu şampiyon bitirerek PTT 1. Lig’e yükselmeyi başarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Şampiyonluğun sadece kendilerinin başarısı olmadığını belirten Bozbağ, “Bu başarıda herkesin emeği var. Şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Giresun milletvekilleri ve ilin mülki amirleri ile yapacakları görüşmelerin sonucuna göre yönetim kurulu olarak devam edip etmeyeceklerine karar vereceklerini dile getiren Bozbağ, şöyle devam etti:

“Bu kulübü alırken hiç kimseye bir hayal satmadım. Bu kulüp kapanacakken aldım. Çok şükür bana güvenen hiç kimseyi mahcup etmedim. 13,5 milyon lira borçla aldığım kulüp bugün şampiyon olmuş ve borcu azalmış durumda. Önümüzdeki sezon gelecek parayla borcu sıfırlanacak. Durumumuz bu şekilde. Önümüzdeki sezon için de planlarımızı yapıyoruz. Gelecek sezon bu kulübü yönetmek için benim planım 6 milyon liralık bir kaynak oluşturmak. 6 milyon liralık takım PTT ligi için yeterli. 2 milyon liralık bir bütçe ile PTT 1. Lig’e yükseldik.”

Kaynak için çalışmalara başlanacak Mustafa Bozbağ, kaynak oluşturmak için de yönetim kurulu olarak çalışmalara başlayacaklarını belirterek, “Başta AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli olmak üzere Giresun milletvekillerimiz ile görüşeceğiz. Yine Giresun Valimiz Hasan Karahan ve Belediye Başkanı Kerim Aksu ile görüşeceğiz. Bütçeyi onlara sunacağız. Bu teklifimizde Mustafa Bozbağ ve yönetim kuruluna ne katkı yapabilirler, onu görüşeceğiz” diye konuştu.

Görüşmeler sonucunda bir karar çıkacağını ifade eden Bozbağ, “Gerekli desteği görebilirsek görevden kaçmayız. Hiçbir zaman Giresunspor’u yarı yolda bırakmadım, haziran ayı başlarına kadar gerekli kararımızı vereceğiz” dedi.

Bozbağ, Giresunspor Yönetim Kurulu olarak devam etmeleri durumunda gelecek sezonun planlarını da şimdiden yaptıklarını anlatarak, Giresunspor’un çok farklı bir kabuğa bürüneceğini, biraz daha kurumsallaşacağını söyledi.