SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hazar Lenkeran teknik direktörü Mustafa Denizli, görev yaptığı takımda planladıklarının büyük kısmını gerçekleştiremediğini fakat önümüzdeki sezonda başarılı olmak için çaba harcayacaklarını söyledi.

Denizli, Bakü’de düzenlediği basın toplantısına, Soma’da hayatını kaybeden madenciler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından başladı.

Teknik direktör Denizli, maden ocağında yaşanan kazada hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Hazar Lenkeran takımında, sezonun ilk yarının sonuna doğru göreve başladığını hatırlatan Denizli, takımın o zaman 15 puanla 8. sırada bulunduğunu ve şampiyonluk iddiasının olmadığını söyledi.

Denizli, göreve başladığında Azerbaycan Kupası’nı kazanmak için yola çıktıklarını kaydederek, o zaman Hazar Lenkeran’ın Avrupa’ya gidebilmesinin tek yolunun bu olduğunu vurguladı.

Teknik direktör Denizli, “Fakat bunu gerçekleştiremedik. Yarı finale kadar gelebildik ve elendik. Fakat ligi genel olarak değerlendirdiğimizde göreve başladığım günden bu güne kadar yüzde 50 başarı yakaladığımızı söyleye bilirim. Ancak bu yeterli değil. Sezon boyunca hem taraftarların hem de yönetim kurulunun içeride ve dışarıda büyük desteği oldu” dedi.

‘AYRILMAYACAĞIM’

Önümüzdeki sezon da Hazar Lenkeran takımının başında olacağını bildiren Denizli, yeni sezonla ilgili raporunu yönetime sunacağını dile getirdi.

Hazar Lenkeran’da planladıkların büyük kısmını gerçekleştiremediğini vurgulayan Denizli, ligde daha fazla yerli futbolcu oynatma kuralının getiriliceğini hatırlattı.

Denizli, “Bizim iç transfere ihtiyacımız var. Takip ettiğim yerli futbolcular var. Yurt dışından en fazla bir oyuncu transfer edeceğim” diye konuştu.

‘BAŞARMADAN BIRAKMAK GİBİ BİR DÜŞÜNCEM OLMAZ’ 

Bu sezon yarışmanın dışında kaldıkları için kendisinin ve ekibinin çok üzüldüğünü ifade eden Denizli şöyle devam etti:

“Düşündüklerimizin biraz gerisinde kaldık. Hem yurt dışında hem de yurt içinde hep başarmak için mücadele ettim. Fakat başarmadan bırakmak gibi bir düşüncem olmaz. Azerbaycan futbolu içerisinde olmaktan mutluyum. Hayatımızda başarı kadar başarısızlık da var. Bu sene başarılı olamadık. Önümüzdeki sene başarılı olmak için çaba harcayacağız.”

‘EN GÜVENDİĞİM ADAM OĞUZ ÇETİN’

Denizli, son haftalarda bazı maçlara takımın başında çıkmadığının sorulması üzerine, transfer çalışmaları ve bazı futbolcuları sahada izlemek için diğer takımların maçlarına gittiğini belirtti.

Güvendiği bir ekiple çalıştığını dile getiren Denizli, “En güvendiğim adam, yardımcım Oğuz Çetin. Benim olmadığım zamanlarda yerimi dolduruyor” ifadelerini kullandı.

Bu hafta oynanacak maçlarla tamamlanacak 10 takımlı Azerbaycan Topaz Premier Lig’de Hazar Lenkeran, 46 puanla 6. sırada bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:14:00,