SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kayserispor ile Kayseri Erciyesspor, Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında çıkan yangında yaşamını yitirenler için başsağlığı mesajı yayımladı.

Kayserispor’un resmi internet sitesinde, “Başımız sağolsun” başlığıyla yer verilen mesajda, şunlar kaydedildi:

“Soma’daki bir maden ocağında meydana gelen patlama nedeniyle çok sayıda maden işçisinin hayatını kaybettiğini, yine çok sayıda yurttaşımızın da maden ocağında mahsur kaldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, başta ülkemiz ve aileleri olmak üzere yakınlarına başsağlığı ve sabırlar, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz. Mahsur kalanların da bir an önce kurtarılmalarını diliyoruz.”

Kayseri Erciyesspor kulübünün resmi internet sitesinde ise “Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasında çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirdiğini ve birçok madencimizin de mahsur kaldığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Soma’da madencilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerken, mahsur durumda bulunan madencilerimizin ise bir an önce sağ salim kurtulmasını temenni ederiz” ifadesine yer verildi.