SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de başarısız bir sezon geçiren ve lig bitmeden Menajer David Moyes’in görevine son veren Manchester United’ın başına gelecek sezon geçecek isim yavaş yavaş şekilleniyor. En büyük aday olarak gösterilen Louis van Gaal’in Ryan Giggs ile görüşmesi, Hollandalı çalıştırıcı ile anlaşıldığı iddialarını güçlendirdi.

Mayes’in kovulmasının ardından takımın başında geçici menajer olarak görev yapan ve başarılı bir performans sergileyen Giggs, van Gaal ile görüşmek için Hollanda’ya gitti. Hollandalı çalıştırıcı ile geleceği hakkında görüşen Galli sporcu, kulüpte yardımcı antrenör olarak kalıp kalmayacağı hakkında fikir alış-verişinde bulundu.

Bu gelişme, Hollanda ile Dünya Kupası sonrası yollarını ayıracak olan van Gaal’in Manchester United ile anlaştığı iddialarını güçlendiriyor. Patrick Kluivert’ı da yanında getirecek olan van Gaal’in, Giggs’in kalmasına da sıcak baktığı biliniyor.

Ancak Giggs, yardımcı antrenör olmak yerine Menajer olarak görev yapmak istiyor. Ancak kendisine yeterli yetki verilirse, yardımcı antrenörlüğe de sıcak bakıyor. İkilinin, yapılan görüşmede bu konular hakkında konuştuğu tahmin ediliyor.

İşte Giggs’in Hollanda’da çekilen fotoğrafı: