SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray yönetiminde bağış tartışması çıktı… Geçen yıl çıkan yangın sonucu alevler arasında kalan ve büyük hasar gören Galatasaray Üniversitesi'nin yenileme inşaatına katkı sağlamak için sarı kırmızılı yönetim 100 bin liralık bağış desteği için harekete geçmişti. Başkan Ünal Aysal'ın da onay verdiği bu karar sonrasında belirlenen 100 bin liralık miktar, eşit ve adaletli olsun diye 15 idareci arasında paylaştırılmıştı. Adam başına da 6 bin 500 liralık bir miktar düşmüştü.

DEVLER GALATASARAY’IN PEŞİNDE / TIKLAYINIZ

SERZENİŞTE BULUNDULAR

Aradan geçen 11 ay sonunda Başkan Ünal Aysal ve diğer 12 yönetici, Galatasaray Üniversitesi için yapılacak bağış miktarını ödedi.

Ancak yöneticiler Sedat Doğan, Adnan Nas ve Mete İkiz henüz kendileri adına belirlenen bağış miktarını ödemediler. Bu konu geçtiğimiz hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında gündeme gelince, bir anda kıyamet koptu.

Yaklaşık 1 yıl önce alınan karar neticesinde ödemeyi gerçekleştiren yöneticiler, kendilerine düşen parayı vermeyen arkadaşlarına karşı serzenişte bulundu.

AYSAL'IN CANI SIKILDI

Bağış miktarını ödeyen yöneticilerden Şükrü Ergün, “Bu kararı, yönetim kurulu masasında aldık. Galatasaray Üniversitesi'nin inşaatına bağışta bulunacağımızı söyledik. Hepimiz bu paraları ödedik. Siz neden ödemiyorsunuz” diyerek, Doğan, Nas ve İkiz'e çıkıştı.

Ergün'ün çıkışı sonrası diğer yöneticiler de “1 yıl önce bu kararı hepimiz onaylamadık mı? Neden bağış miktarını vermiyorsunuz” diye bu üçlüye isyan etti. Ancak bağış miktarını henüz ödemeyen üçlü, “Biz bu parayı ödemek zorunda değiliz” cevabını verdiler. Başkan Aysal, yaşanan tartışma sonrası konunun hemen kapanmasını istedi. Aysal'ın bu konuyla ilgili canının sıkkın olduğu da öğrenildi.

KRİZİ BAŞKAN AYSAL BİTİRDİ

Galatasaray Kulübü'nde Disiplin Kurulu istifa kapısından döndü. Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ile üye Hatice Günay arasındaki tartışmanın ardından iki taraf birbirlerinden şikayetçi olmuştu. Disiplin Kurulu Aktar'ı haksız buldu, disiplin cezası verilmesi gerektiği yönünde yönetime görüş bildirdi. Yönetim ise bu görüşü uygun görmeyince, Disiplin Kurulu kendilerini yok saydıkları gerekçesiyle istifanın eşiğine geldi. Aysal devreye girerek olası bir krizi önledi. Disiplin Kurulu istifadan döndü.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:06:59,