SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 34. ve son haftasında oynanacak Kayserispor-Fenerbahçe maçı için İl Emniyet Müdürlüğünce çeşitli tedbirler alındığı bildirildi.

Kayseri Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, cuma günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı’nda oynanacak karşılaşma öncesinde, esnasında ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için gerekli önlemlerin alındığı belirtildi.

Tedbirlerin Fenerbahçe kafilesinin kente gelmesiyle artılacağı ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Stadyum 1. bariyer kısımlarında e-bilet sorgulaması yapılacağından, taraftarların passolig kartlarına bilet yükletmeleri veya kulüp tarafından satışa çıkarılacak olan tek maçlık kombine biletini almaları gerekmektedir. Passolig kartında bileti yüklü olmayanlar ile kombine kartları bulunmayanlar kesinlikle 1. bariyerden içeri alınmayacaktır. 1. bariyer kısmında genel kolluk ve özel güvenlik görevlilerince üst ve eşya araması ile alkol kontrolü yapılacaktır. Suç unsuruna rastlanan taraftar hakkında 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un ilgili maddelerince adli işlem yapılacak, alkollü olduğu tespit edilen taraftarlar, biletli olsa dahi kesinlikle stadyuma alınmayacaktır.”

Meşale ve sis bombası gibi maddelerin de stadyuma alınmayacağı kaydedilen açıklamada, bu tür yasak maddelerin kullanılmasının 1 yıl hapis cezasını gerektiren bir suç olduğu hatırlatıldı.

Taraftarların yanlarında getirecekleri hakaret içeren veya siyasi içerikli pankart ve döviz gibi malzemeler ile kesici, ezici, bereleyici veya delici aletlerle, fırlatılması ve atılması muhtemel malzemelerin de stadyuma alınmayacağı vurgulandı.