SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hüseyin ÇAĞLAR / AMKSPOR

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Süper Lig'in en değerli futbolcularından birini kadroya katmaya çok yakın. Siyah-beyazlılar, Kayserispor'un sağ kanattaki yıldızı Sefa Yılmaz ile her konuda anlaştı. Hatta Beşiktaş'a gelmeyi çok isteyen Sefa, bu uğurda kendi menajerini bile devre dışı bıraktı. Ceylan Çalışkan aracılığı ile temas kurulan yetenekli futbolcu, ön protokole imzayı attı. Fakat Sefa'nın Kayseri ile Haziran 2016'ya kadar sözleşmesi bulunuyor.

MAMUR İKNA OLUYOR

Beşiktaş bu nedenle Kayseri ile de anlaşmak zorunda. Sarı-kırmızılıların başkanı Recep Mamur, transfer dedikodusu için imalı bir biçimde “Hiçbir şeyden haberim yok” demişti. Ancak pazarlıklarda büyük yol katedildi. Kapıyı 4 milyon eurodan açan Kayseri'ye 2 milyon euro ve 1 kiralık futbolcu teklif ediliyor. Küme düşmüş Kayseri'nin, hem Sefa hem de Beşiktaş bu kadar istekliyken pazarlık masasında daha fazla direnemeyeceği belirtiliyor. Bu sezon 24 lig maçında forma giyen Sefa, 4 gol ve 2 asist yaptı. Sefa, Duisburg'dan gelmişti.

YÖNETİMİN DERDİ BÜYÜK / TIKLAYINIZ

ARKADAŞLARINA KAVUŞACAK

Sefa Yılmaz, Beşiktaş'a gelmeyi iki sebepten çok istiyor. Bunlardan biri elbette şampiyonluğa oynayan büyük bir takımın formasını giymek… Diğeri ise Sefa'nın siyah-beyazlıların kadrosundan çok sayıda futbolcu ile yakın dost olması. Olcay, Ömer, Cenk ve Oğuzhan'ı çok sevdiğini kaydeden Sefa, “Sık sık görüşüyoruz. Arkadaşlarımla beraber oynamayı çok istiyorum” diyor.

Yayınlanma Tarihi:07:41,