SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’da işler karıştı

Son iki haftada sadece 1 puan alabilen bordo-mavililer, Avrupa vizesini son haftaya bıraktı. Fırtına, Eskişehir ve Sivas'tan sonra Avrupa Ligi'ne katılacak son takım olmak için Antalyaspor'u yenmeye çalışacak.

Güncellenme: 14:54, 13/05/2014
Trabzon’da işler karıştı

Trabzonspor şokta… Uzun süre ligde 4. sırada olan ancak son haftaya girilirken, aldığı Galatasaray mağlubiyeti ile 5. sıraya gerileyen bordo-mavililerin, Avrupa için kaderi MP Antalya maçı ile belli olacak. Sivas ve Eskişehir’in Avrupa Ligi’ni garantilemesinin ardından son bilet için Kasımpaşa ile kapışacak olan Fırtına, önce küme düşen Antalyaspor’u deplasmanda mağlup ederek Avrupa vizesi almaya çalışacak. Bordo-mavililer ardından da 4. sırada olan Sivas’ın, Karabük deplasmanında puan kaybı yaşamasını bekleyerek dördüncü olarak Avrupa Ligi’ne katılmak isteyecek.

BERABERLİK YETMEYEBİLİR

Son hafta deplasmanda MP Antalyaspor’la karşılaşacak olan Trabzonspor, buradan mutlak galip gelmek zorunda. Çünkü 50 puanda olan Fırtına, 48 puanlı takipçisi Kasımpaşa’ya karşı ikili averajda dezavantajlı konumda. Akhisar Belediye ile deplasmanda karşılaşacak olan Kasımpaşa’dan gelecek haberlere kulağını tıkamak isteyen Trabzonspor, MP Antalya’yı mağlup ederek Avrupa için kendi göbeğini kendi kesmeye çalışacak.

Yayınlanma Tarihi:09:45,