SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Şampiyonluğun en büyük mimarlarından Moussa Sow, A'dan Z'ye pek çok konuda samimi açıklamalarda bulundu. İlk olarak büyük başarının sırrını açıklayan Senegalli forvet, “Hiç rehavete kapılmadık. Hep ligi önde götürdük. Sonuna kadar şampiyonluğu hak ettik” dedi. Çok karakterli oyunculara sahip olduklarını vurgulayan 28 yaşındaki yıldız, “Bazen zor anlar laşadık, korku yaşadığımız haftalar da geçirdik. Ama hep iyi mücadele ettik. Her zaman sahada kaldık, her zaman öndeydik” diye konuştu. ‘Daima dimdik ayakta'

Aziz Yıldırım için ayrı bir parantez açan Sow, “3 Temmuz'dan beri kötü günler, sıkıntılı geceler yaşadığını biliyoruz. Tüm zorluklara rağmen ne kadar güçlü bir insan olduğunu gösterdi. Olanlardan sonra hala dimdik ayakta. Cezaevindeyken bile her zaman bizimle olduğunu hissettirdi. Fenerbahçe'yi hiçbir zaman ihmal etmedi. Oradan çıktı, yanımızı koştu. ‘Endişelenmeyin, beni düşünmeyin, her zaman sizin yanınızda olacağım' dedi. Benim çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir insan” ifadesini kullandı.

‘ALNINDAN ÖPTÜM ÇÜNKÜ’

“İnşallah cezasının devamını çekmek zorunda kalmaz” diyen Sow, “Tüm dileklerim böyle. Onun olabildiği kadar, yaşayabildiği, ömrü yettiği kadar Fenerbahçe başkanı olarak kalmasını arzu ediyorum. Bizim ona ihtiyacımız var. Şampiyonluğu başkanımıza adıyoruz. Rize maçından sonra alnından öptüm, çünkü onu çok seviyorum” yorumunu yaptı.

‘TRANSFERİ ALLAH BİLİR’

Transfer konusunda politik davranan Sow, “Transfer teklifleri konusunda neler olacağını göreceğiz. Benim Fenerbahçe'yle kontratım var. Geleceği sadece Allah bilebilir. Ben Fenerbahçe'de uzun yıllar forma giymek istiyorum. Ama hedefim bir gün İngiltere'de oynamak” açıklamasını yaptı.

‘GÖZYAŞLARIMI UNUTAMAM’

“Sezonda aklımda kalan en önemli an gözyaşlarım. Bir çok pozisyon kaçırdıktan sonra döktüğüm gözyaşlarımın ardından insanların bana verdiği büyük destek unutulmazdı. Kariyerim boyunca yaşamadığım şeyler yaşadım burada. Taraftarlarımız hep arkamda oldu, karşılıksız destek verdiler. Onlara bayılıyorum”

‘AVRUPA’DA OLMAMAK ÜZÜCÜ’

Sow sözlerini şöyle sürdürdü: “Şampiyon olduk, ama Avrupa'ya gidemiyoruz. Bu üzücü bir durum. Lille'de Şampiyonlar Ligi oynama duygusu yaşadım. Bir kere o seviyelerde oynadığınız zaman her zaman devam etmek istersiniz. Bizim için talihsiz bir durum. Maçlara ise kendimi özel hazırlıyorum. Evde dinleniyorum. Zaten dışarıda gezmeyi sevmem”

‘EZANLA UYANMAK ÇOK GÜZEL’

“Çok güzel bir ülkede yaşıyorum. Türkiye'yi seviyorum ve çok rahatım. Dinimi rahatlıkla yaşayabiliyorum. Fransa'ya kıyasla beni çok mutlu eden biri durum tabii ki. Camiye istediğimiz zaman gidebiliyoruz. Her yerde camii var. Ezan sesini her yerde duyabiliyoruz. Ezanla uyanmak çok güzel. Emre'yle gollerden sonra secdeye gittik. Çünkü Allah'a şükrediyoruz. Bize o golleri veren Allah.”

‘İSMAİL HOCA BENİM AĞABEYİM’

‘İsmail Kartal hocayla gerçekten çok iyi bir ilişkim var. Onunla birbirimizi çok iyi anlıyoruz ve çok farklı bir ilişkimiz var. Benim için hocadan da ötesi, ailemin bir parçası, bir ağabey gibi. Kötü günlerimde her zaman bana destek oldu, benimle sürekli ilgilendi. Bana verdiği emekler nedeniyle ona özellikle teşekkür etmek istiyorum. Başarımdaki en büyük pay sahiplerinden biridir”

’14 GOL ATMAK BAŞARIDIR’

‘Sürekli kendimi geliştiriyorum. Burada çok aşama kaydettim. Gidebileceğim en yüksek noktaya ulaşmak amacındayım. 28 yaşındayım ve önümde hala uzun bir kariyer var. Gol kralı olmayı ise tabii ki isterim. Ancak önümde birkaç oyuncu var ve avantajlılar. O yüzden kolay değil. Ayrıca ben merkez forvet gibi değil, sol tarafta oynuyorum daha çok. Buna rağmen 14 gol atmak bence büyük başarı. Gol kralı olmasam da çok iyi ve takıma faydalı sezon geçirdiğimi düşünüyorum”