SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen Yıldız-Genç Masa Tenisi Açık Turnuvası’nda, Zihni Batuhan Şahin-Talha Yiğenler çifti, finalde Alman ekibini 3-1 yenerek şampiyon oldu.

Barcelona’da 7-11 Mayıs’ta gerçekleştirilen turnuvaya milli takım 16 sporcuyla katıldı. 23 ülkeden, 113 erkek ve 81 bayan sporcunun mücadele ettiği turnuvada, Yıldız Milli Takımı’ndan Zihni Batuhan Şahin-Talha Yiğenler çifti, finalde Alman çifti 3-1 yenerek şampiyonluğu kazandı.

BAKAN KILIÇ KUTLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yayımladığı mesajda, başarıda ter döken sporcuları ve şampiyonlukta emeği geçen herkesi kutladığını ifade etti.

İspanya’da düzenlenen Yıldız-Genç Masa Tenisi Açık Turnuvası’nda büyük bir başarıya imza atarak şampiyon olan Yıldız Milli Takımı’nı tüm kalbiyle tebrik ettiğini belirten Kılıç, “Takım sporlarında ve bireysel sporlarda, bu kategorilerde kazandığımız başarıların, gelecekte çok daha büyük başarıların bizleri beklediğinin işareti olarak görüyorum. Bu başarıda ter döken sporcularımız başta olmak üzere şampiyonlukta emeği geçen herkesi kutlarım” ifadesine yer verdi.